Podle místostarosty města Mělníka Milana Schweigstilla vedení radnice vůbec nevědělo o plánovaných akcích Ředitelství silnic a dálnic. Už v druhé polovině května by tak měla začít rekonstrukce Mladoboleslavské ulice. „Budou se frézovat povrchy od nově opraveného mostku v Okružní ulici až na konec Skuhrova,“ vysvětlil Schweigstill s tím, že město pochopitelně chce, aby byla vozovka opravena, jen to nepřišlo v nejlepší možnou dobu.

Doprava na hlavním tahu od Mladé Boleslavi bude řízena kyvadlově světelnou signalizací. „Postupně budou odpojovány všechny ulice, které ústí na hlavní silnici, protože se budou opravovat i nájezdy,“ uvedl Milan Schweigstill.

„Dozvěděl jsem se všechno teprve včera a více méně jen náhodou. Sám jsem z toho dost překvapen,“ řekl místostarosta.

Ani řidiči nejsou z plánovaných rekonstrukcí zrovna nadšeni. „Já to chápu, že se to opravit musí, ale nebylo by možné to dělat postupně? Vždyť takhle se do města vážně vůbec nedostaneme. Vozím každé ráno děti do školy a já pokračuji do práce. Pokud se ale bude tohle všechno dělat najednou budu děti muset budit už v pět ráno,“ postěžoval si řidič z povolání Martin Svoboda.

Jenže to není zdaleka všechno. Konečnou tečku za totálním zkolabováním dopravy by mohla přinést generální oprava kruhového objezdu na Pšovce, se kterou by ŘSD chtělo začít už v polovině prázdnin. „Bojujeme za to, aby to odložili, alespoň do doby než bude opravený most Josefa Straky. Nedovedu se představit, jak by ten příjezd do města vypadal,“ slíbil Schweigstill s tím, že optimální by bylo, aby se začalo, až bude hotová i Kokořínská ulice. „Bohužel nevím, zda mi vůbec bude vyhověno.“

Kokořínská ulice je hlavní příjezd do Mělníka ve směru od Mšena. Ta by měla být uzavřena pro veškerou dopravu úplně. Bude se totiž opravovat mostek přes Pšovku a rozšiřovat křižovatka u závor ulic Kokořínská a Nádražní. Začít se mělo už v dubnu, ale i v těchto dnech je Kokořínská stále průjezdná. „Ředitelství silnic a dálnic má problémy s výběrem zhotovitele, proto se stavební práce stále odkládají. Začne se pravděpodobně až v první polovině července,“ tvrdil Milan Schweigstill s tím, že k ŘSD se připojí i Vodárny Kladno Mělník, které budou v místě renovovat asi 400 metrů kanalizace. „Hlavně bojujeme za to, aby se všechny práce zkoordinovaly a proběhly ve stejném termínu,“ dodal místostarosta.

Jak by mohl vypadat příjezd do Mělníka v následujících měsících?Příjezd od dálnice D8
1. Cesta přes starý most Josefa Straky - zcela neprůjezdná. Most se bude opravovat až do října 2018.
2. Cesta přes nový most – ve špičce se tvoří dlouhé kolony. Kruhový objezd u Mountfieldu na Pšovce by se mohl začít opravovat od července 2018 asi do konce září 2018.
Příjezd od Mšena
1. Kokořínská ulice bude od července zcela uzavřena pro veškerou dopravu
Příjezd od Mladé Boleslavi
1. Mladoboleslavská ulice se bude opravovat od druhé poloviny května. Doprava bude řízena semafory.
Příjezd od Neratovic
1. Tvoří se kolony ve špičce v Pražské ulici při příjezdu do Mělníka kvůli návaznosti na ostatní hlavní tahy.