„Především dojde k celkové rekonstrukci vlastní budovy, kde už je řada technických problémů – nefungují záchody, zatéká tam. Vnitřek musíme ve spolupráci s Integrovanou dopravou Středočeského kraje (IDSK) vybavit. Měly by tam být samozřejmě také informační panely,“ říká mělnický místostarosta Milan Schweigstill.

V areálu autobusového nádraží dojde rovněž k zastřešení prostoru, kde nyní střechy chybí. Kolem budovy pak přibudou také nové stojany pro kola. Celkem by jich tedy mělo být třicet. „Využijeme toho, že ta budova je stavěná tak, že má přesahující střechy, takže stojany budou kryté. Vznikne tam taky nové kontejnerové stání na odpad,“ doplňuje místostarosta.

V rámci projektu se budou rekonstruovat také odstavné plochy, na kterých vznikne další parkoviště. „Kromě vlastního parkoviště, které je přímo u té budovy, máme ještě kousek dál jednu velkou plochu, a tam vznikne další parkoviště P+R, podobné jako již je v provozu u vlakového nádraží,“ dodává Milan Schweigstill.

Celkové předpokládané výdaje projektu se vyšplhají na částku 19 195 875 korun. Většina peněz bude získána z dotací z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Předpokládaná výše dotace tedy činí 17 276 288 korun.