Trojice řidičů, kteří ve čtvrtek zaparkovali na zákazu zastavení v mělnické Tyršově ulici, našla svá auta po návratu za policejní páskou. Za stěrači měli i vzkaz od městských strážníků.

Stavební práce spojené s revitalizací historického centra města totiž dospěly až k přechodu u zdravotnické školy v Tyršově ulici. Vozovka se proto výrazně zúžila.

Podle ředitele Městské policie v Mělníku Ladislava Hošmánka tam měly problémy projíždějící autobusy, a tak bylo nutné parkovací místa dočasně zrušit.
To ale tři řidiče neodradilo. Nerespektovali zákazovou značku a vozy tam odstavili. Zřejmě chtěli ušetřit, stačilo totiž aby dojeli o pár metrů dále na parkoviště na náměstí Karla IV. Tam by ale museli za parkování zaplatit.

Dva z překážejících vozů jejich majitelé záhy odstranili, červený favorit však na místě zůstával ještě včera po poledni.
Stavební práce v historickém centru města Mělníka výrazně omezily parkovací plochy, řidiči tak musí počítat s tím, že zejména v úředních dnech je obtížné najít volné stání.

Vedení města proto nechalo dočasně uvolnit pěší zónu na na náměstí Míru, která je nyní využívána jako náhradní parkovací plocha.
Na hlavním mělnickém náměstí tím vzniklo pětatřicet parkovacích míst, která jsou řidičům k dispozici až do konce srpna.
„Velmi se nám uleví, až se vrátí parkovací režim do Husovy ulice a na Palackého náměstí, kde je přes sto parkovacích míst,“ poznamenal šéf mělnických strážníků.

V době, kdy se centrum města i s přilehlými ulicemi stalo velkým staveništěm, se podle Hošmánka strážníci snaží být k řidičům tolerantní.
Musejí však řešit i situace, kdy řidiči nechávají svá auta na nově vydlážděných chodnících, které by tím ale mohli vážně poškodit. „V těchto situacích musíme být nekompromisní,“ zdůraznil Hošmánek.

Revitalizace historického centra města Mělníka zahrnuje postupné rekonstrukce povrchů vozovek a chodníků i podzemních sítí ve všech ulicích. Stavební práce potrvají až do jara příštího roku.