Na začátku letošního srpna zahájí měsíční zkušební provoz dvě víkendové autobusové linky na Kokořínsku. První z nich bude jezdit mezi Doksy, Dubou a Mšenem, druhá mezi Mělníkem a Mšenem.

„Linky jsou načasovány na dopolední a podvečerní časy, aby se návštěvníci pohodlně dostali na Kokořínsko a měli zajištěnuý i zpáteční cestu,“ vysvětlil mšenský místostarosta Václav Novák.

Autobusy z obou tras se přitom budou setkávat ve Mšeně. „Je to výhodné, neboť to znamená poměrně rychlou dopravu z mělníka do Doks a zpátky,“ poznamenal Novák.

Otevření nových koridorů dopravní obslužnosti směrem na Kokořínsko by prospělo cestovnímu ruchu. „Podle závěrů našeho průzkumu je právě trasa na Dubou a k Máchovu jezeru nejvíce opomíjeným směrem, přestože má z turisttického hlediska ohromný potenciál,“ vysvětlil Novák, co vedlo k jarnímu jednání o dopravě na Kokořínsku s městy Dubou a Doksy, Sdružením obcí Kokořínska a dopravce, společností Kokořínský SOK.

Měsíční uzkušební provoz obou linek bude na podzim vyhodnocen. „Pak budeme zvažovat jednání s krajem o možnosti zavedení pravidelné sezonní linky na obou trasách,“ doplnil mšenský místostarosta.

Jízdní řády na srpnové víkendové jízdy budou zveřejněny na zastávkách firmy Kokořínský SOK a na webu www.mestomseno.cz.