Kemp, ve kterém je patnáct chatek, každá s vlastním záchodem, a zhruba třicet míst pro stany nebo karavany, prožívá svou hlavní sezonu v době letních prázdnin. A ani ty letošní nejsou výjimkou, ačkoli pár volných míst by se ještě našlo. „Obsazenost je pořád slušná, tedy alespoň co se ubytování týče. S restaurací už je to horší, lidé si spíš vaří sami," přiznává Jiří Vít.

Nabídka ve stálém menu přitom nevypadá vůbec zle. Tradiční smažák nebo řízek s hranolkami, utopence a pečené vepřové koleno tam doplňuje slušný výběr pizz. A nechybí ani sladká tečka na závěr. K pití si pak mohou zákazníci nechat načepovat limonádu s vinnou příchutí nebo džbánek vody s čerstvou mátou. Samozřejmostí jsou české pivo a káva, fajnšmekři si mohou poručit dokonce i capuccino nebo latte.

Vzhledem k tomu, že se v kempu zaměřují převážně na rodinnou klientelu, jsou právě pizzy tím, co jde nejvíc na odbyt. Jitka Dvořáková a Pavel Růžička, kteří se svými třemi dcerami dorazili na pár dní až z Liberce, to jen potvrzují. K jejich stolu se totiž právě nesou dvě placky z tenkého domácího těsta obložené spoustou pochoutek. „Je výborná," pochvaluje si Jitka.

Přestože je v kempu teprve pár hodin, už porovnává jeho kvalitu s jinými, které v minulosti navštívila. A ten kokořínský z toho vychází dobře. „Máme rodinnou chatku za osm set korun na noc, to je luxusní cena. Je to tu čisté, udržované, a zároveň trochu jeté. Člověk se nebojí, když mu někde něco ukápne," přiznává, že nové moderní ubytování není nic pro ni. „Nejlepší ale je, že se nemusíme starat, v kolik hodin se jít vykoupat. Teplá voda teče celý večer, nestane se, že by už v devět hodin nebyla. To není všude samozřejmost," vysvětluje.

Koupelna, kterou mají ubytovaní k dispozici, je nově zrekonstruovaná. A pokud půjde všechno dobře, Jiří Vít by byl rád, kdyby jednou měla každá chatka svoji vlastní sprchu. „Po sezoně se majitel kempu pustí do rekonstrukce prvních dvou. Bude to časově i finančně náročné, musí se to dělat postupně. Ale rozhodně je to naším cílem," netají se svým přáním. Na podzim je navíc v plánu dokončení oprav příjezdové cesty k chatkám, první část prošla díky obci a majiteli kempu rekonstrukcí už loni.

Do kempu podle Jiřího Víta nejčastěji přijíždějí lidé, kteří přes den podnikají pěší či cyklovýlety po okolí a večer se do chatek a stanů vracejí přespat. „Máme i celé skupinky, které k nám jezdí pravidelně. Tahákem jsou samozřejmě příroda, skály, stezky. Nedaleko jsou Pokličky, hrad Kokořín nebo skalní obydlí ve Lhotce. Zkrátka pro každého něco," popisuje Jiří Vít.

Z podobného důvodu se ostatně pro místní kemp rozhodli také manželé Dagmar a Jiří Hummelovi z Plzně se svými třemi dětmi. I když pěší turistice zrovna moc nedají. „Vidím to spíš na autoturistiku, sedneme do auta a zajedeme se podívat po okolí," přiznává hlava rodiny. V chatce se rodině líbí, v porovnání s jinými prý rozhodně patří mezi to lepší, co kdy viděli a zažili. V kempu je také bezdrátové připojení k internetu, stačí vyběhnout pár metrů do restaurace. „To je super, alespoň budu vědět, jak dopadla Tour de France!" radují se děti Hummelových.

Ke kempu neodmyslitelně patří i dva velcí psi, kteří jsou nedílnou součástí rodiny Vítových. Její členové mají psy rádi, a pokud si některý z hostů chce do kempu přivézt svého mazlíčka, jsou vstřícní.

Autocamp Kokořín se už pátý rok účastní celorepublikové soutěže Kemp roku. A v konkurenci několika stovek dalších kempů se neztratil. „Pokaždé jsme skončili v Top 25, předloni jsme byli zatím nejvýš, skončili jsme devátí," chlubí se Jiří Vít.

Ceník
Chatka pro 2-4 osoby/noc – 650 až 1050 Kč
Rodinná chatka/noc – 800 Kč
Stan malý/velký – 60/80 Kč
Dospělý/dítě v kempu – 60/30 Kč
Pes – 40 Kč
Auto – 50 Kč (u chatky zdarma)
Obytný přívěs/auto – 100/150 Kč
Elektrická přípojka/den – 80 Kč

Točené pivo 0,5 l – 25 Kč
Točená limonáda 0,4 l – 20 Kč
Káva (turek, rozpustná) – 25 Kč
Smažák s hranolkami – 95 Kč
Řízek s am. bramborami – 120 Kč
Pizza – 95 až 119 Kč
Zmrzlinový pohár – 55 Kč