Z někdejší balírny se stane bytový dům s osmadvaceti byty. Kupce vybrali kralupští zastupitelé, rozhodl i o záměru využití nemovitosti a závazném termínu realizace. Potvrdil to kralupský místostarosta Libor Lesák.

Město se rozhodlo budovu a blízké pozemky prodat, protože pro ně nemělo využití. Část pozemků mu přitom zůstane.

Podle sedm let starých plánů se měla balírna bývalého mlýna změnit v městský úřad. Tehdejší architektonická studie, která počítala například i s využitím dobové dřevěné skluzavky pro pytle s moukou, však nedospěla k naplnění. Radnice už třetí rok sídlí v někdejším nákupním centru Máj na Palackého náměstí.

Na ploše parkoviště u bytového domu v bývalé mlýnské balírně chce podle Libora Lesáka kupec postavit ještě další menší budovu, kde by měly být obchody a kanceláře.

Kralupští zastupitelé zároveň vybrali případného náhradníka kupujícího, se kterým bude uzavřena předkupní smlouva pro případ, že by kupec do léta roku 2018 nesplnil své závazky. Do té doby bude mít totiž uzavřenou jen předkupní smlouvu, koupě se uskuteční až po předložení kolaudačního souhlasu na uskutečněný projekt.

Centrum města se v posledních letech zásadně mění. V letošním roce pokračuje oprava Palackého náměstí u kostela a připravuje se demolice bývalého hotelu Praha.