Klášterní ulici museli řidiči při svých jízdách několik měsíců vynechávat kvůli rekonstrukci tamního mostu přes potok Pšovka. Od prvního listopadového dne je opět v provozu. Největší pozornost vzbudilo řešení na pravé straně mostu ve směru od zimního stadionu. Nově tam stojí dvě dopravní balisety přímo u žlutě označeného obrubníku, který stejně jako kužely lidem vadí.

Negativními ohlasy Mělničané na sociální síti nešetří. „A zase se tam musely nacpat ty zelené příšernosti," komentoval dopravní úpravu Štěpán Havlíček. „To jako že ta pravá strana mostu a pravý chodník jsou tam jen na okrasu, chodit se tam nemá?" tázal se Pavel Luňák. Jiří Klimeš zase pátral po smyslu baliset.

Deník proto oslovil odborníky. „Baliseta je běžně používané dopravní zařízení, která má směrovat dopravu a zamezit jízdě do konkrétních míst. Spadá do kategorie směrových sloupů,“ vysvětlil člen mělnické dopravní komise Libor Petřina, který se profesně zabývá přímo dopravním značením.

„U mostu v Klášterní ulici je s ohledem na bezpečnost naprosto v pořádku, že tam jsou balisety umístěny," řekl s tím, že mělnická averze na zelené sloupky je přemrštěná. „Bohužel to má politický podtext. V jiných městech na ně takovou alergii nemají. Tohle je extrémní," dodal.

Bezpečnost řidičů je hlavním cílem umístění baliset i podle vedoucího oddělení správy a údržby komunikací Miroslava Klučkoviče. Římsa, která je označena žlutočernou páskou, má zabránit přiblížení vozidla k okraji mostu. „Kdybychom tam tyto prvky nedali, dostali bychom se do opačného gardu - lidé by nám při první nehodě nadávali, že jsme situaci podcenili," řekl Klučkovič.

Největší nápor kritiky mířil k mělnickému radnímu pro dopravu Jindřichu Šperglovi (TOP 09). Nově také balisety dostaly přezdívku špergovky, zatímco dříve byly schweigstillkami podle příjmení bývalého místostarosty,

„S pokorou přijímám, že se mnohým lidem estetické provedení dopravního značení v místě nelíbí. Co mě však překvapilo nejvíce, byl argument typu: Nedělejte ze řidičů pitomce, sami musí sledovat provoz, proč je musíte vodit za ručičku,“ poznamenal a připomněl řadu nebezpečných situací, kterým může zabránit právě dopravní značení.