Bankomat GE Money bank v Mělníku se v polovině minulého týdne pokusili vykrást dva muži. Policisté záhy zjistili, že jeden z nich chtěl už před časem ze stejného bankomatu vyndat peníze.

„Pětadvacetiletý mladík se spolu s osmapadesátiletým mužem pokusili vloupat do bankomatu GE Money bank, který je umístěn ve zdi mělnické polikliniky v Pražské ulici,“ uvedla mělnická policejní mluvčí Štěpánka Mikulenčáková. Na bankomat zaútočili kameny. Peníze chtěli dostat přes rozbitý monitor, to se jim však nepodařilo a oba je chytili policisté.

„Staršího muže zadrželi přímo na místě činu, mladíka dopadla hlídka ještě v noci na autobusovém nádraží v Mělníku,“ upřesnila zásah policistů Mikulenčáková.Při následném šetření navíc policisté zjistili, že mladší z pachatelů se do stejného bankomatu už pokusil vloupat ani ne čtrnáct dní před dopadením.

„Tehdy odstranil ovládací panel, obrazovku bankomatu a poškodil elektrické ovládací prvky. Finanční hotovost se mu však odcizit nepodařilo,“ uvedla mluvčí.

Při krádeži v minulém týdnu způsobili muži na bankomatu škodu 50 tisíc korun, mladík sám poškodil zařízení tak, že oprava stála ještě dvakrát tolik. Oba pachatele eskortovali policisté do vazební věznice v Litoměřicích.