Banky, jejich klienti a bankovní úředníci ve Středočeském kraji mohou být v ohrožení! Deník totiž získal exkluzivní informace, které nasvědčují tomu, že ve čtyřech bankách v kraji, které byly v minulých dnech vyloupeny, řádil jeden a ten samý zločinec! Policie tuto informaci ale zatím nechce s ohledem na vyšetřování potvrdit. Kriminalisté totiž zvolili taktiku, kdy raději pracují v režimu utajení informací, aby nevyplašili pachatele. Ten je zatím na svobodě. Udeří snad znovu?

Po lupiči pátrají policisté hned v několika městech. Jak jsme vás jako první informovali, v úterý po poledni vyloupil zloděj s pistolí pobočku GE Money Bank v Máchově ulici v Mladé Boleslavi. O dvě hodiny později přepadl Komerční banku na náměstí Míru ve stejném městě. Zajímavé je, že pobočky stejných bank v podobně rychlém sledu, jen o den dříve, rovněž někdo přepadl v Kladně a Neratovicích. Nejprve lupič v pondělí před druhou hodinou odpoledne přepadl se zbraní v ruce kladenskou pobočku Komerční banky v Italské ulici. O necelou hodinu později někdo vyloupil banku v Neratovicích na Mělnicku.

Policie poskytla tisku záběry z bezpečnostních kamer, kde jsou si pachatelé velmi nápadně podobní. Informoval o tom Kladenský deník. Mladoboleslavská policie však už o den později nemohla záběry poskytnout. To může nasvědčovat tomu, že na tajných obrázcích je stejný lupič a že už policie ví, kdo to je. „S ohledem na vyšetřování nemůžeme poskytnout žádné další informace,“ byl nekompromisní policejní mluvčí Ladislav Mareš.

Policisté v Mělníku ale byli o něco sdílnější. „Ano, prověřujeme, jestli se v těchto případech nejedná o stejného pachatele. Jestli je to opravdu jeden a ten samý, v tuto chvíli říci nemohu,“ řekl Deníku Karel Sulek z mělnické policie.

Podle policistů ze Správy středočeského kraje je možnost, že v bankách řádil stejný lupič, jednou z vyšetřovacích verzí. „Jednotlivé útvary na případu pracují v součinnosti. Vyšetřovacích verzí je ale více a nedá se říci, že bychom se klonili výrazně jen k této jedné,“ uvedl Pavel Truxa ze středočeské policie. A jak se na útok lupičů dívají okradené ústavy? Zástupci bank mlčí. „Spolupracujeme s policií a děláme vše pro rychlé dopadení pachatelů,“ řekla pouze mluvčí GE Money Bank Eva Chaloupková.

Podobně reagovala mluvčí Komerční banky. „Bezpečnostní opatření nesdělujeme,“ řekla Romana Ondrůšková.