Na jejím konci by měl bazén odpovídat nejpřísnějším hygienickým normám i požadavkům návštěvníků.

Neratovický místostarosta  Tomáš  Hrodek záměr města potvrdil s tím, že  náklady na celkovou rekonstrukci krytého bazénu by se měly vyšplhat až na čtyřicet milionů korun. V letošním roce podle něho město do přestavby investuje čtyři miliony.

„Modernizovat budeme krok po kroku," poznamenal místostarosta. „Za prvé jde o finančně náročnou záležitost a za druhé jsme limitováni časem," dodal.
Neratovický plavecký bazén je v provozu bezmála jedenáct měsíců v roce. Zhruba polovinu návštěvníků přitom tvoří školáci, kteří se tam v rámci plavecké výuky sjíždějí ze širokého okolí. Pokud by bazén nemohl kvůli rekonstrukce zahájit sezonu na začátku školního roku, přišli by provozovatelé o velkou část příjmů. Je proto nezbytné stihnout jakékoli stavební  zásahy v průběhu letních prázdnin, kdy bývá bazén z důvodu pravidelné údržby na několik týdnů zavřený.

V rámci první části modernizace se změní hygienické zázemí krytého bazénu, tedy sociální zařízení i stávající šatny. „Uděláme to v duchu současných trendů. Šatna proto bude pouze jedna, společná, samozřejmě s převlékacími kabinkami. Tím navíc dojde k úspoře místa, a prostory, kde se nyní nachází dámská šatna, budeme moci později využít pro jiné účely," popsal Tomáš Hrodek.

Letos by mělo dojít k probourání  stěny, která odděluje pánskou šatnu od bazénu s tobogánem, a k vnitřní přestavbě pánské šatny na společnou. Vstup do bazénu ze zázemí by tak vedl právě k tobogánu. Dámská šatna by zatím zůstala v současné podobě a sloužila by například školám nebo jako šatna náhradní. Časem by pak byla úplně zrušena a na jejím místě by mohla vyrůst třeba parní komora nebo malý bazének pro nejmenší děti.

V dalších letech by pak měl být v plaveckém bazénu zaveden čipový systém, který je běžný v jiných zařízeních tohoto typu. „Uvidíme, jak to nakonec vyjde. Pokud by muselo veškeré náklady na modernizaci hradit město, může přeměna trvat několik let. Kdyby se nám ale podařilo získat nějakou dotaci, asi bychom se dokázali smířit s tím, že by byl bazén zavřený nárazově třeba půl roku, než by byla přestavba dokončena," uzavřel místostarosta Neratovic Tomáš Hrodek.