V závodě přitom nejde o umístění, ale o částku, kterou se podaří přímo na místě vybrat. Běh navazuje na loňskou podzimní akci Sportem pro život, jež se odehrávala ve Společenském domě. Tehdy si návštěvníci mohli přijít zacvičit, podívat se na ukázku karate nebo si třeba vyzkoušet policejní výzbroj.

Podobně je koncipována také letošní akce, vedle samotného sportovního výkonu na zájemce čeká i bohatý doprovodný program.

„Po celé odpoledne budou v prostoru startu a cíle postaveny stany, ve kterých se představí městští strážníci, policisté, záchranáři nebo hasiči. Lidé si budou moci prohlédnout jejich techniku a vybavení a všechno si na vlastní kůži vyzkoušet," popsala Mirka Dobsová s tím, že stany budou přístupné od 13 hodin.

Běh přírodou

Samotný závod, který odstartuje v 15 hodin, zavede účastníky do přírody. Zájemci vyrazí z prostoru u heliportu v Kojetické ulici, odkud poběží k nedalekému lesu a kolem takzvaných skal. Naplánovaný okruh je dlouhý necelých čtyři a půl kilometru, zdolat ho je možné nejen během či chůzí, ale také na kole nebo třeba s kočárkem.

„Je na každém, kterou variantu si zvolí," připomněla hlavní organizátorka. „Je to hezká procházka vhodná pro všechny věkové kategorie. Na absolvování trasy má každý dvě hodiny, pokud bude někdo pomalejší, v cíli na něj počkáme," ujistila.

Vítán bude i ten, komu se nebude chtít vydat se na trať, ale rád by pomohl dobré věci. Na památku si přitom bude moci zakoupit některý z upomínkových předmětů, například kšiltovku, placku nebo třeba tričko.

Bez startovného

Startovné se neplatí, Mirka Dobsová však bude ráda za každou korunu, kterou lidé přispějí. Všechny vybrané peníze půjdou na výzkum genetických predispozic nádorových onemocnění u dětí, který provádí fakultní nemocnice v pražském Motole.

„Celou částku předáme sdružení Skutky naděje," vysvětlila organizátorka s tím, že zájemci budou mít možnost zakoupit si vstupenku na akci. „Jeden lístek stojí padesát korun, každá vstupenka je slosovatelná o zajímavé a hodnotné ceny," doplnila. Výherci se mohou těšit například na dres neratovických Buldoků, poukazy do místních restaurací, ke kosmetičce nebo třeba na bowling.

Na akci navíc nebudou chybět ani známé osobnosti. Běh odstartuje a závodníky na trať vyšle modelka a moderátorka Iveta Vítová Lutovská. A svou aktivní účast přislíbila i Zuzana Kubáňová, několikanásobná mistryně světa v racketlonu, tedy sportu kombinujícím tenis, badminton, squash a stolní tenis.

Výhry od mistryně světa

„Zuzka se postaví na start a následně předá vylosovaným šťastlivcům ceny od našich partnerů," popsala Mirka Dobsová s tím, že losování se bude konat zhruba v 17 hodin.

Ani večer nebude nouze o zajímavé dění. Ve 22 hodin začne v neratovickém klubu Oskar afterparty, na které zahrají DJové Revis, Tonni Milk, E.T. a Floppy. Všichni budou vystoupí bez nároku na honorář, vstupné ve výši jedné stokoruny poputuje do sbírky Běhu naděje.

Účast na akci už přislíbili sportovci z neratovických oddílů. Zaběhat si přijdou například plavci, judisté, karatisté z Shotokanu nebo třeba hokejoví Buldoci. Podpořit dobrou věc se chystají i neratovičtí fotbalisté, přestože ten den hrají poslední zápas sezony.