„Pro studenty naší školy pořádáme edukativní přednášky a besedy s neziskovými organizacemi. Oni sami nám posílají nabídky a našim úkolem je pak organizovat, pozvat a vysvětlit. Jedna z těch přednášek se odehrála na konci minulého školního roku, kdy přijel pán z UNICEF pro Českou republiku a maturantky úplně ohromil a získal si je pro organizování tohoto běhu,“ říká zástupkyně ředitelky SOŠ a SOU pro teoretické vyučování Jaroslava Mazourková.

Samotného běhu se zúčastnila také ředitelka školy Dagmar Binková, která tak šla svým studentům příkladem. „Chtěla jsem je podpořit, protože celou akci si vymysleli a zorganizovali úplně sami,“ vysvětluje.

Kromě studentů SOŠ a SOU si přišli zaběhat také žáci kralupských základních škol Václava Havla, Třebízského a Komenského. Mezi dalšími účastníky pak byla i „První dáma“ Kralup, která si zasportovala pro dobrou věc v doprovodu svých vnuček, které jely na kolech.

Benefiční běh pro UNICEF nemohli vynechat ani dobrovolníci ze 4. třídy kralupských hokejistů spolu se svým trenérem a rodiči. Přišli tak podpořit nejen děti v nouzi, ale také asistenta trenéra Lukáše Kříže, který byl jedním z organizátorů celé akce.

V rámci benefičního běhu se podařilo na startovném vybrat tři tisíce korun, které poslouží na pomoc dětem v nouzi.