Nejrychlejším běžcem závodu se stal Michal Kvasnička v čase minuta a 14 vteřin a předběhl tak o dvě vteřiny šampiona z minulých let, Víta Procházku, který obsadil druhou příčku společně s Tomášem Felixem.

V kategorii žen nad dvacet let se nejlépe umístila Lucie Chytrá. Velký úspěch zaznamenal i Vojtěch Kolář, který se svým časem minuta a 57 vteřin stanovil nový rekord tratě v kategorii chlapců do devíti let. Nejmladší věkové kategorii předškoláků vévodil čas dvě minuty a deset vteřin, který se podařil zaběhnout Petrovi Kolářovi.

Podle vítěze Michala Kvasničky se takový závod neběží úplně lehce. „Je to zápřah od začátku až do konce a k závěru už je člověk rád, že to vůbec doběhne. Ale jsem šťastný, že se mi podařilo porazit několikanásobného vítěze, tím spíš, že jsem tu už počtvrté a tohle je moje první vítězství," komentoval svůj úspěch bezprostředně po vyhlášení výsledků.

Tradiční Dny Kralup nabízejí i další kulturní a sportovní aktivity. V sobotu je na programu dětská prakiáda na břehu Vltavy a večer na Kralupském hudebním festiválku vystoupí mimo jiné Thom Artway s kapelou nebo skupina Vypsaná Fixa.

Šárka Bukvajová