Průzkum cen pohonných hmot Mělnického deníku u náhodně vybraných čerpacích stanic okresů Středočeského kraje včera prokázal, že se mělničtí majitelé vozidel mají proč radovat!

Na rozdíl od ostatních okresů cena za jeden litr Naturalu 95 nepřekročí částku třiceti korun. V průměru stojí 29,80 koruny. Nejnižší částka 29,70 za litr Naturalu 95 je na dvou náhodně vybraných mělnických čerpacích stanic – a to u čerpací stanici Benzina v Nové Vsi a čerpací stanici Robin Oil ve Veltrusích. Za 29,90 koruny pak řidiči načerpají u Benziny v Neratovicích a na čerpací stanici pohonných hmot v Mělnickém Vtelně.

Mělnicku se nejblíže může přirovnat Kolínsko, kde jsou ceny Naturalu shodné v Kolíně, Týnci nad Labem, Českém Brodu i v Kouřimi, a to částkou 29,90 koruny. Na území Berounska a Kutnohorska si však řidiči za Natural 95 zaplatí více, cena zde překračuje částku třiceti korun.

Nízké ceny na Mělnicku mohou také potěšit řidiče čerpající naftu. Jeden litr dieselu stojí ve Velkém Újezdě 28,90 a v Libiši 28,10 koruny. Nejnižší částka této pohonné hmoty je však u čerpací stanice Nová Ves. Zde za ni chtějí 27,90 koruny.

S naftou je na tom podobně i Králův Dvůr na Berounsku. Čerpací stanice JET nabízí litr nafty za rovných 28 korun. Přímo v Berouně lze naftu načerpat za 28,40 koruny.

Cenové rozmezí Specialu 91 je v každém kraji široké. Pro všechny jsou tedy vyrovnané. Jeden litr této pohonné hmoty se ve Středočeském kraji pohybuje v průměru od 29,40 do 30,30 koruny za jeden litr.