Na dospělé účastníky, kteří se postavili na start, čekala skoro sedm kilometrů dlouhá trasa vedoucí nejen ulicemi obce, ale také po polních cestách. Všichni startující u sebe museli po celou dobu závodu mít lyžařské hůlky a pokrývku hlavy. Na trati pak na několika zastávkách čelili rozličným úkolům - dvěma střeleckým položkám (vleže a ve stoje), takzvanému dřepingu (30 dřepů), vědomostnímu testu (otázka ze sportu), vypití dvou deci svařáku či grogu a vypití točeného piva (ženy mohly volit mezi malým pivem a bílým vínem).

Za každé nezvládnutí nebo odmítnutí některého z úkolů následovala časová penalizace, úspěšné splnění naopak znamenalo odečet minut z výsledného běžeckého času v cíli. Menší výhodu pak měli silnější závodníci - muži, každý kilogram navíc nad váhu 80 kg totiž znamenal odečtení deseti vteřin.

V hlavní mužské kategorii se z vítězství radoval Michal Vojna startující za Spolana Team, který v konečném hodnocení a po všech trestných i odečtených minutách porazil obhájce loňského prvenství Roberta Kluse o minutu a dvě vteřiny. Třetí skončil Michael Sus, jenž za vítězem zaostal téměř o dvě a půl minuty. Mezi ženami se z vítězství radovala Zuzana Valsová z týmu VK Slavia, která za sebou nechala Danu Jiřičnou o pouhých dvanáct vteřin. Bronzovou příčku pak obsadila loňská vítězka Zuzana Valsová starší se ztrátou přesahující tři a půl minuty.

Kategorii mužů na 55 let ovládl Miloš Němec, mezi ženami se v této věkové kategorii závod nejvíce povedl Janě Požgayové. V týmové soutěži pak dokázali nejlépe obstát borci z Run the World, kteří startovali ve složení Radim Štefan, Radek Hušek, Martin Ondřich, Ctibor Kačer a Jiří Zikmund.

Na každého účastníka v cíli čekala pamětní medaile, tři nejlepší v jednotlivých kategoriích si navíc domů odnesli také pohár a hodnotné ceny. Z výhry se však radovali i mnozí další závodníci, kteří na fotbalovém stadionu v prostoru startu a cíle vydrželi až do konce a měli štěstí při závěrečné tombole. Do slosování se totiž dostala všechna startovní čísla.

Barbora Tesnerová