Krátce před začátkem bitvy přitom vzdal snahu o zprovoznění mikroportu a při mluvených scénách raději využil svých vlastních hlasivek. Nebylo proto divu, že po zhruba tři čtvrtě hodiny trvající bitvě vypil na ex bezmála litr a půl vody…

Letošní příběh neskončil zrovna dvakrát dobře.
Nekromant přežil, to je pravda, za rok se ho budeme snažit dobýt. Nechci zatím pouštět ven žádné podrobnosti, ale bude to opravdu velké finále téhle trilogie. Diváci se mohou těšit například na ohňové efekty.

Už máte v hlavě rozmyšleno, co bude následovat po této pohádkové sérii?
Ano, už máme zaděláno na další trilogii, scénáře jsou rozepsané. Chceme udělat něco z Mělníka, o vinařství. Nicméně to opět opentlíme pohádkou, hlavně pro děti je to hezčí. Navíc si díky tomu můžeme dovolit víc pyrotechnických efektů a zapojit nadpřirozené postavy, kouzla… Myslím, že tím pobavíme diváky spíš, než kdybychom jim tu předvedli, jak se bojovalo ve středověku.

Jsou pro vás dětští diváci důležití?
Jednoznačně, dítě je nejlepší kritik! Pokud se bojí tam, kde se bát má, a řve smíchy tam, kde se má smát, je všechno v pořádku a funguje to.

Už dlouho jste toužil po tom zařadit do příběhu nějakou nestvůru, ale až letos došlo na draka…
Ano, snad lidé skousli, že bylo vidět, že má ruce a nohy. Bohužel na to, abychom si půjčili profesionálního robotického draka od filmařů, nemáme. Vyšel by nás totiž na čtrnáct tisíc euro za den. Pořád mám ale v hlavě nějakého toho hada nebo ještě lépe obřího pavouka. Sice je nesnáším, mám arachnofobii, ale už mám i vymyšleno, jak by se spouštěl ze stromů na diváky.

Když jste zmínil filmaře, máte za sebou nějakou zajímavou historku z natáčení?
Vzpomínám si na jednu nádhernou věc, která se mi stala naposledy při natáčení televizního filmu pro Českou televizi o Karlu IV. Hlas pro římského krále. Hrál jsem tam mrtvolu v bažinách, měl jsem podříznutý krk a rozseknutou tvář. Jenomže se to točilo v hrozných vedrech a zatímco jsem čekal, až namaskují ostatní, moje nalíčení se začalo roztékat. Nic nepomáhalo, ani klimatizovaný přívěs. Nakonec to dopadlo tak, že jsem ještě se dvěma dalšími kolegy nasedl nalíčený do taxíku a řidič nás vozil po Praze. A protože jsme to měli od místa natáčení blízko do Motola, rozhodli jsme se, že si uděláme legraci a zastavili jsme se v nemocnici na urgentním příjmu… Pěkně jsme jim vyplašili primáře, museli jsme se pak omlouvat, že šlo jenom o fórek, že to není opravdová krev, ale jen marmeláda, želé a silikon.

Točíte stále hodně?
V poslední době jsme utekli od filmování k vystupování venku, letos máme za sebou dvacet vystoupení v Německu a jedno v Itálii, ještě jedno nás tam navíc čeká. Příští rok po nás chtějí těch vystoupení tucet, ale to bych musel seknout s prací, tolik dovolené nemám.

Kde vás ještě lidé mohou letos vidět?
V sobotu na Mělnickém koštu a samozřejmě i v září na vinobraní. S knihovnou pak chystáme workouty a akce pro děti, začínáme halloweenem.

VIZITKA
Čtyřiačtyřicetiletý Petr Pátra starší je zakladatelem a vedoucím skupiny historického šermu Rytíři Mělničtí. Pracuje jako zpracovatel mapových podkladů, zároveň studuje vysokou školu. Je trojnásobným otcem.

Fotografie a videa z akce najdete ZDE.