Radní pro dopravu Jindřich Špergl (TOP 09) řekl Deníku, že město čeká na závěry statika, který stav poničené části silnice v Českolipské prověří. „Pokud to bude možné, byli bychom rádi, aby autobusová linka jezdila alespoň po jedné straně vozovky,“ vysvětlil Špergl.

Podle jeho odhadu budou stát opravy kolem pěti milionů korun, částka ale bude jasnější, až bude znám přesný stav silnice. „Opravy budou provedeny nejspíše bez výběrového řízení. Nejhorší je, že stavební firmy jsou přes léto přetížené a nemají takhle narychlo čas," poznamenal radní, podle kterého musí komunikace, přes kterou projíždějí linky autobusové dopravy, perfektně zvládat větší zátěž.

Špergl potvrdil, že se město po nedělní zkušenosti rozhodlo koupit meteostanici. Radní její pořízení schválili hned v pondělí. „Ani město, ani Český hydrometeorologický ústav nemají na Mělníku umístěnu srážkovou stanici. Neděle ukázala, že je to rozhodně na místě. Jde o pomůcku vodoprávního úřadu a povodňové komise k odhadu meteorologických srážek a následnému vyhlášení stupně povodňové aktivity,“ dodal s tím, že náklady jsou deset tisíc korun.