Ředitelku Ivanu Pekárkovou to sice těší, neboť je to dobrou vizitkou školy, na druhou stranu to však znamená kritický nedostatek místa. Řešením by se mohla stát stavba nové budovy pro pět set žáků.
Kvůli tomu svolal už na začátku školního roku líbeznický starosta Martin Kupka historicky první společné jednání zastupitelů obcí spádového obvodu školy. Výsledkem byla nejschůdnější, ale zároveň i značně náročná varianta. Nová devítiletka by se mohla začít stavět v co nejkratší době. Do pěti let by mělo následovat další posílení v podobě základní školy v některé ze sousedních obcí.
Den po setkání představitelů dotčených obcí vyhlásily Líbeznice architektonickou soutěž na návrh nové budovy školy. Ve specifikaci zadání nebyl jen objekt pro dvacet nových tříd, ale také kapacitní kuchyň s jídelnou pro celou školu a dostatečné dopravní napojení včetně velkého parkoviště. Nový objekt by se přitom měl dát co nejlépe propojit se stávajícím zařízením. Navíc se počítá, že by po patnácti až dvaceti letech mohl být přestaven na byty s pečovatelskou službou nebo jiný podobný druh bydlení pro seniory.
Do soutěže se zapojily čtyři architektonické ateliéry, z jejichž návrhů porota vybrala práci Davida Grulicha. Ten se zjevně inspiroval nedávno otevřeným školním rondelem a rozhodl se uzavřít celý areál školy podobným kruhovým objektem s mnohem většími rozměry.
Grulichovo řešení ocenil člen poroty, významný český architekt Emil Přikryl: „Po architektonické i funkční stránce mě práce začínajícího architekta Davida Grulicha přesvědčila. Ze všech uchazečů zasadil nový objekt také nejlépe do terénu a dobře vyřešil i napojení na stávající objekt školy. Mohla by to být dobrá stavba.“