„Uděláme všechno pro to, aby se do toho nemusely dávat městské finanční prostředky,“ předeslal mělnický místostarosta Milan Schweigstill.

Radnice si však chce podržet i možnost do tohoto projektu nějakým způsobem vstupovat. „To abychom spoluurčovali, co přesně tam na tomto místě vznikne,“ zdůraznil místostarosta.

Náklady na demolici by se měly pohybovat mezi 20 až 30 miliony korun. „Komerční subjekty si takovéto akce vždy výrazně více ohlídají. Město v těchto projektech zpravidla nebývá tak efektivní,“ podotkl Schweigstill.

V projektu se však objevil jeden zádrhel. V minulosti byla část budovy, kde nyní sídlí banka, odprodána zahraničním majitelům. S těmi se nyní nedaří navázat kontakt. „Bez jejich souhlasu bourat nemůžeme, jelikož ty budovy jsou provázané. Intenzivně však pracujeme na tom, abychom se s nimi spojili a tuto komplikaci zdárně vyřešili,“ zdůraznil místostarosta.

Město se majitele snaží oslovovat prostřednictvím datových schránek a dopisů. „Požádali jsme o součinnost i banku, která s nimi má také problémy,“ dodal Schweigstill.