Příznivou zprávou je, že již jsou k dispozici i negativní výsledky laboratorních rozborů větší části vzorků odebraných 29 lidem z řad kolegů, kteří byli testováni jako kontakty nakažených. Je tak, zřejmé, že většina lidí v jejich okolí se nenakazila.

Čečelické ohnisko považují hygienici za poměrně izolované, protože lidé z ubytovny se nedostali do většího kontaktu s místními – a ani nikam necestovali. Další výraznější nárůst počtu pozitivních výsledků se tudíž neočekává. Podle slov Dany Šalamunové z krajské hygienické stanice se navíc nakažení chovají odpovědně a s hygieniky spolupracují.

Ubytovna se nachází v areálu družstva mimo obec, připomněl Deníku Starosta Josef Zeman (nez.). I tak občany upozorňuje na dodržování základních hygienických pravidel; zejména používání roušek při návštěvě obchodu a v uzavřených prostorách.

Změnu pátek přinesl rovněž v souvislosti s větším ohniskem nákazy, spojovaným s obcí Církvice na Kutnohorsku. Pro Kutnohorsko a Čáslavsko hygienici před týdnem vyhlásili mimořádná opatření, jež nyní byla zmírněna vzhledem k minimálnímu nárůstu počtu nakažených v tomto regionu. Po jednání kutnohorského krizového štábu o tom informovali Šalamunová i starosta města Josef Viktora (ANO). Ve vnitřních veřejných prostorách už lidé mohou odložit roušky, mění se také omezení počtu účastníků hromadných akcí.

Nadále však platí zákaz návštěv v nemocnicích a pobytových zařízeních poskytujících sociální služby v celém kutnohorském okrese, k němuž se připojila i některé zařízení na sousedním Kolínsku.