Cedule s názvem ulice přibitá surově hřebíkem do stromu trápila Miroslava Chocenského z městské části Vehlovice v ulici Rozhled. „Cedule spadla z oplocení,“ řekl pro Mělnický deník Chocenský.

I přes žádosti na odboru správy majetku a služeb se dlouho nic nedělo. Proto pan Chocenský zamířil přímo za Luborem Byzovem, který je vedoucím odboru. „Na pana Chocenského si pamatuji. Ihned jsem jeho žádosti vyhověl a věc předal technickým službám, jejichž pracovníci měli ceduli přidělat,“ uvedl Byzov. K nápravě bohužel došlo dost kuriózním způsobem a Miroslav Chocenský se rovnou obrátil na naší redakci. „To je naprosto šílené! Někdo tam tu ceduli přibil hřebíkem do stromu. To bych to lépe přidělal sám,“ řekl nám rozhořčeně Chocenský. Cedule s názvem ulic však nemůže přidělat někdo bez vědomí příslušného odboru.

Po zájmu naší redakce o nápravu se daly věci rychle do pohybu. O hrubém umístění cedule neměl nikdo z vedoucích pozic ani ponětí. „Je to pro mě nová informace a dost mě mrzí, že to někdo přidělal takovýmto způsobem. Co nejrychleji dáme vše do pořádku,“ uvedl Lubor Byzov. I mělnické technické služby přiznaly, že došlo k pochybení. „Musíme přiznat chybu. Vše jsme již uvedli do pořádku,“ řekl Oldřich Schindler, ředitel technických služeb.

Celý problém však bude mít pravděpodobně ještě dohru. Miroslav Chocenský není spokojený s umístěním cedule ani dnes. Stará zrezavělá plechová deska s názvem ulice a dírou po hřebíku uprostřed totiž „zdobí“ plot jeho domu. „Kdyby mi tam alespoň dali novou ceduli, to bych se ani nerozčiloval, ale takovou hrůzu na svém soukromém plotě prostě nechci,“ řekl včera Chocenský, překvapený současným „vylepšením“. Zůstane stará cedule na pěkném plotě nebo se lidé z ulice Rozhled dočkají důstojného označení jejich bydliště? O všem vás budeme dále informovat.