V pondělí 3. září navštívila obec hodnotitelská komise celostátního kola soutěže, aby ohodnotila nejen kulturní život obce, který má zde již svou historickou tradici, ale celkový rozvoj a vzhled vesnice.

Téma prezentace s názvem Slunce, stuha, jahody aneb tak se žije u nás obsahovalo vše, co může obec nabídnout a je toho opravdu hodně, čím se pochlubit. Prezentace byla zahájena v 9 hodin před budovou obecního úřadu přivítáním komise. Poté následovala prohlídka školy, zázemí spolků a prohlídka obce.

V 11 hodin dopoledne proběhlo přivítání komise na místním hřišti, kde se obec prezentovala společně s jednotlivými spolky. I přes nepříznivé počasí se na hřišti sešly desítky lidí. Komisi přivítaly děti s balónky a na uvítanou zazněla píseň v podání pěveckého sboru místního sokola Věrná garda. Pro komisi byla připravena prezentace kronik obce, ocenění a i plány budoucího projektu Domu seniorů.

Vyhlášení výsledků celostátního kola soutěže Vesnice roku 2018 se uskuteční v sobotu 15. září na Lázeňském náměstí v Luhačovicích. V této chvíli lze přát jen hodně štěstí.

Hlasování veřejnosti o vítězi v celostátním kole probíhá do 14. září a pro svoji vesnici mohou zájemci hlasovat ZDE.

Autor: Marta Dušková