Řidiče, kteří za volantem tráví hodně času, nepřekvapí, že v průměru nejlevnější pohonné hmoty v kraji dlouhodobě nabízejí čerpací stanice na Mělnicku. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.

Zatímco ještě v březnu ceny pohonných hmot klesaly, už druhý měsíc pozvolna stoupají. Ve Středočeském kraji se litr naturalu s pětadevadesáti oktany prodává v průměru za 28,50 koruny. Na Mělnicku, které je o jediný haléř pozadu za Rakovnickem, platí řidiči za stejné množství 28,09 koruny. Nejdražší benzin nabízejí jako obvykle čerpací stanice na Benešovsku, kde litr stojí v průměru na 29,65 koruny.

Mělnicko je v kraji nejlevnější v případě cen nafty. Litr paliva do dieselových agregátů se v regionu prodává za průměrnou cenu 25,84 koruny. Krajský průměr je pak o bezmála korunu vyšší.

Postupného zdražování pohonných hmot si všiml i Michal Svoboda, který při každodenním cestování za prací najezdí měsíčně zhruba dvanáct set kilometrů. „Měl jsem radost, když se benzín prodával za méně než pětadvacet korun, už to ale zase neplatí. Všude se to pohybuje kolem osmadvaceti korun a vypadá to, že se ceny ještě zvednou,“ řekl řidič zelené fabie.

Podle průzkumu, který včera u většiny čerpacích stanic na Mělnicku učinili redaktoři Mělnického deníku, je v regionu nejlevnější Natural 95 u mělnické čerpací stanice ONO a u dvou čerpacích stanic Prim, v Mělníku a Obříství. Litr prodávají shodně za 27,50 koruny, za litr nafty tam lidé platí 24,90 koruny.

Palivo za příznivé ceny nabízí i pumpa ⋌
v Kelských⋌ Vinicích, kde je ⋌
o dvacet haléřů dražší benzin 
a o třicet haléřů nafta.