Jeho skladba z alba nazvaného Miluji svůj život uspěla u poroty Akademie Music Awards se sídlem v Kalifornii ve Spojených státech amerických. Ta sice není v show byznysu dlouho, vyhlašuje ale každý měsíc nejlepší začínající instrumentalisty, jejich písničky a hudební alba z celého světa v pětadvaceti kategoriích. A podporuje jejich tvorbu.

Martin Brožek je pravděpodobně první Čech, který o tuto cenu usiloval. Převezme ji v USA. Splnil se mu tím velký sen.

Za svůj úspěch, jak připomíná, vděčí i týmové práci – dvěma anglickým diskžokejům, kteří se postarali o vylepšení zvuku jeho melodií. Hovoří i o velkém podílu Davida Leara, který se postaral o sestřih alba, aby nahrávka dosahovala potřebné zvukové kvality.

Aktuálně jednu jeho rytmickou skladbu, pochopitelně s anglickým textem, hrají první tři rádia ve Spojených státech amerických, jedno v Austrálii a další v Londýně.

„Mám z této skutečnosti vážně radost a věřím, že to je teprve začátek a posluchači si mé skladby zamilují," říká autor hudby i textů.

Martin Brožek v Anglii nejdříve pokračoval v profesní kariéře, kterou začal od píky u fastfoodového řetězce doma v Česku. V Londýně následně pracoval už jako manažer největší restaurace stejné firmy, dnes tam působí jako trenér fitness.

(Jiří Herain)