Čtenáři Mělnického deníku se v úvodu června dozvěděli o tom, že Středočeský kraj má nového přeborníka mezi dopravními policisty. Je z mělnického dopravního inspektorátu. Mělnický policista Karel Pavlík si z krajské soutěže dopravních policistů, která se konala v Mladé Boleslavi, přivezl nejen cenu pro absolutního vítěze, ale dosáhl zároveň i nejlepšího výsledku v disciplíně řízení křižovatky. Právě řízení křižovatky bylo podle policisty, který žije na Kralupsku, nejtěžší ze všech disciplín.

Pomoc postiženým

Studentky mělnického gymnázia Lucie Špytková a Anna Viktorinová jsou od května velice oblíbené mezi žáky Základní školy praktické a základní školy speciální v Mělníku (ZŠPS). Pro tamní rehabilitační třídu, kterou navštěvují děti s těžkou mentální retardací a vícečetným postižením, totiž uspořádaly charitativní akci Pomůžu, protože můžu. A podařilo se jim vybrat bezmála jednadvacet tisíc korun.

Kralupský Šuplík

Přesně v den čtrnáctého výročí svého založení Farní charita v Kralupech nad Vltavou zahájila provoz nového sociálního podniku. Obchůdek se spoustou pěkného oblečení dostal název Šuplík. 
O založení vlastního sociálního podniku se podle koordinátorky projektu Šárky Jakušové v kralupské Farní charitě bavili už před čtyřmi lety. Hlavním cílem Šuplíku, který je v kralupské Sokolské ulici otevřen každý všední den od 9 do 17 hodin, bylo najít uplatnění pro čtyři dlouhodobě nezaměstnané lidi. A právě second hand se ukázal jako ideální možnost.

Test odolnosti

Až na dno svých sil si museli sáhnout policisté a hasiči, kteří se v polovin června zúčastnili už sedmého Testu odolnosti na Kokořínsku. Není divu, pětičlenné týmy se musely vypořádat s dvaadvacetikilometrovou tratí, která vedla náročným terénem. Na trase je navíc čekalo mnoho těžkých disciplín. Na start se postavilo třináct týmů mužů a pět týmů žen. První místa v obou kategoriích ovládli policisté z Mělnicka.