Další školy, obce, spolky, skupiny přátel i samotní nadšenci se stále ještě mohou přihlásit na webu www.ceskozpivakoledy.cz.

Stejně jako loni se ke zpívání připojí neratovický Dům Kněžny Emmy. Senioři z místního pěveckého sboru se podle vedoucí aktivizačního úseku Lucie Zvelebilové na příští týden těší.

„Trénujeme v rámci Zpívání s kytarou každé úterý. Bohužel jsme zkoušky kvůli nemoci už dva týdny neměli, ale my jsme profíci, doženeme to příští úterý," připomněla s tím, že do domova pro seniory přijdou zpívat také dámy z domu dětí a mládeže, klienti chráněného bydlení Rybka a děti navštěvující nízkoprahové centrum. „Jsme zvyklí improvizovat, vždycky se dokážeme přizpůsobit nové situaci," řekla Lucie Zvelebilová. Je si jistá, že senioři s texty koled problémy mít nebudou: „Pracujeme s dlouhodobou pamětí, takže víme, že slova mají v hlavě hluboce uložená z dětství a vybaví se jim."

Adventní čas si koledami zpříjemní i lidé, kteří se sejdou před všetatskou základní školou. Na varhany tam bude hrát učitel hudební výchovy Miroslav Veselý. „Zpívat budou i další učitelé a přidají se jistě i místní lidé, které zveme prostřednictvím rozhlasu," uvedla ředitelka školy Renata Kurzveilová.