Ve druhém kole senátních voleb v českolipském volebním obvodu porazil dosavadního senátora Karla Kapouna z ČSSD Jiří Vosecký, který získal 59,34 procent hlasů.

Druhé kolo voleb provázela extrémně nízká účast. Na Českolipsku, části Mělnicka a Liberecka, které tvoří volební okrsek č. 36, přišlo jen něco málo přes 12 procent oprávněných voličů. V některých obcích dokonce nedorazil během dvou dnů volit vůbec nikdo.

Víitěz druhého kola získal 8 228 hlasů, Kapouna volilo 5 636 lidí.

Jiří Vosecký je od roku 1996 starostou Okrouhlé na Novoborsku. Je členem výboru hospodářského a regionálního rozvoje Libereckého kraje. Od roku 2008 byl místopředsedou hnutí Starostové pro Liberecký kraj, které zakládal; funkce se vzdal letos v březnu kvůli kandidatuře do Senátu. Narodil se 9. července 1951 v Novém Boru. Vyučil se v oborech strojní zámečník a strojník sklářských automatů. Od roku 1969 pracoval čtyři roky ve Vagónce Česká Lípa a poté do roku 2010 v Crystalexu Nový Bor. Má zkušenosti z řady organizací, například Euroregionu Nisa, u jehož zrodu stál. Je ženatý, má dva syny.