Od třetího lednového dne příštího roku se do Pražské integrované dopravy (PID) zapojí spolu s částí Roudnice nad Labem i další tři vesnice na Mělnicku, Cítov, Dolní Beřkovice a Horní Počaply. Více spojů bude jezdit také přes Ledčice a Novou Ves.

Cestování se stane snadnějším a levnějším. Podle Filipa Drápala, mluvčího společnosti Ropid provozující PID, začnou platit jízdenky PID i na některých linkách provozovaných Dopravou Ústeckého kraje (DÚK). A naopak.

Na ojedinělém propojení dopravních systémů na hraničním území se dohodla Praha se Středočeským a Ústeckým krajem.

Papírové jízdní doklady pražského systému budou moci cestující nově použít na pěti autobusových linkách DÚK. Jízdenky vydané v autobusech provozovaných v Ústeckém kraji začnou platit na všech šesti autobusových linkách PID na Podřipsku.

V současné době jezdí podle Filipa Drápala na trase mezi Roudnicí nad Labem a Mělníkem linky dvou soukromých dopravců, každý z nich má přitom svůj tarif a s jejich jízdenkami nelze cestovat dále v navazujících spojích. „Nově bude tato trasa obsluhována linkou PID 467 přes Krabčice, rozcestí u Kostomlat pod Řípem a Cítov," vysvětlil Filip Drápal a doplnil, že za jízdenku z Roudnice nad Labem do Mělníka zaplatí cestující dvaatřicet korun.

Z Horních Počapel a Dolních Beřkovic bude jezdit do Mělníka linka PID 475. Spoje mají kvůli přestupům navazovat na linku DÚK 635 z Roudnice nad Labem i ze Štětí.