Pečovatelská služba Farní charityv Neratovicích konečně dostala od města příspěvek na letošní činnost. Po desetiměsíčním martyriu jí zastupitelé nakonec přiklepli dvě stě tisíc korun– místo požadovaných tří set padesáti.

Zastupitelka Ludmila Košťálová znovu své kolegy varovala, že odchod Farní charity z města přijde radnici draho. „Jestliže jejich šedesát klientů převedeme pod městskou pečovatelskou službu, vyjde to určitě dráž, než požadovaných 350 tisíc korun za rok,“ zdůraznila. Zastupitel Miloslav Mišner navrhl, aby se Charitě dorovnala částka, která jí schází, aby nebyla ve ztrátě.

Přestože ekonomka Charity Hana Neumitková už na zářijovém zasedání vysvětlila, proč v Čelákovicích jejich kolegové dostali roční dotaci jen sto tisíc korun, musela to zdůvodňovat znovu. „Na příští rok nám ale Čelákovice slíbily tři sta tisíc korun,“ uvedla Neumitková.

Ekonomka Charity už před měsícem zastupitelům vysvětlovala, že neratovičtí klienti jsou více nemocní, proto péče o ně stojí víc peněz. „Máme tu řadu¨bezmocných lidí, ke kterým několikrát denně jezdí asistenční služba,“ vysvětlovala.

Navzdory tomu zastupitelé Farní charitě schválili nižší dotaci dvě stě tisíc korun. „Stačit nám to nebude,“ poznamenala na odchodu Neumitková, která ale na místě nebyla schopna upřesnit, kde všude bude muset pečovatelská služba šetřit. „Musím to napřed spočítat,“ dodala.

Přestože diskuse nebyla tak ostrá, jako na posledních dvou zasedáních, už pátým trapným dohadováním o částce se neratovičtí zastupitelé sami zostudili. Na předchozích schůzích přitom hladce schválili milionové dotace na sportovní účely, aby krátce poté zdvihali varovně prst nad uvážlivým vydáváním peněz pro Charitu.