V rámci tohoto projektu mají studenti maturitních ročníků středních škol a středních odborných učilišť s maturitou možnost vyzkoušet si pod vedením instruktorů Školního policejního střediska testy fyzické způsobilosti potřebné pro přijetí k policii. Generální partner za účastníky zaplatí startovné, které bude následně prostřednictvím nadace Konto Bariéry směřovat k vybrané osobě, která pomoc potřebuje.

„Naší snahou je vybrat co nejvyšší finanční obnos pro vybranou osobu, která je hendikepována. V pátek 27. září se do akce, bohužel jako jediná škola v Kralupech nad Vltavou, zapojila Střední odborná škola a střední odborné učiliště. Studenti si vyzkoušeli svou fyzickou zdatnost a podpořili svou účastí hendikepovaného Pavla, který se zranil během motokrosového závodu a nyní se znovu snaží postavit se na nohy. V pondělí 30. září potom akce proběhla v Neratovicích za účasti studentů místního gymnázia a Střední odborné školy Neratovice,“ říká mluvčí mělnické policie Markéta Johnová.

Během školního roku 2018/2019 tento projekt probíhal v 70 středních školách Středočeského kraje. Do akce se zapojilo více jak 1700 studentů maturitních ročníků. „Naší snahou je, aby mladá, nastupující generace získala ke sportu opět kladný vztah a nebyla lhostejná k těm, kteří to potřebují. Díky každé takové společné aktivitě se nám může lépe dařit překonávat bariéry,“ dodává policejní mluvčí.