Benefiční sportovní akci pro ně připravují studentky mělnického gymnázia Lucie Špytková a Anička Viktorinová. Nechaly se inspirovat projektem Běh pro Afriku, do kterého se jejich škola v minulosti zapojila. „Napadlo nás, že by se takový běh dal snadno pořádat i pro jiné účely," vysvětlila Lucie Špytková.

Peníze, které se podaří vybrat, studentky předají do rukou ředitelky mělnické základní speciální školy. Klasické startovné se přitom nehradí, účastníci však musejí počítat s tím, že za každé uběhnuté kolo zaplatí nejméně desetikorunu. Jeden běžecký okruh kolem rybníka přitom měří asi 270 metrů.

Pamětní medaile

Nápad uspořádat charitativní běh ocenil i starosta Hostína Jan Špytko. „Chtěl jsem jen, aby se běhalo pro nějaký konkrétní účel. Nakonec nám z toho vyšla základní speciální škola," popsal muž, který pro každého, kdo se aktivně zapojí, vyrobí speciální pamětní medaili ze dřeva.

Nadšení z akce neskrývala ani ředitelka školy Kateřina Laloušková, která chce vybrané peníze použít buď na některou z netradičních terapeutických metod, nebo na nákup speciálních pomůcek.

Terapie nebo pomůcky

„Záleží na výši výtěžku. Rádi bychom ale našim žákům nabídli něco, na co běžně nemáme peníze," uvedla ředitelka s tím, že školáci z rehabilitační třídy by se mohli dočkat například canisterapie nebo muzikoterapie.

Spojit sportovní výkon s charitou může každý, kdo přijde v sobotu 6. června ve čtrnáct hodin do areálu parku Hostín.