Podle zprávy Krajské hygienické stanice se zvýšil v sedmém týdnu letošního roku počet nemocných na 100 tisíc obyvatel především mezi lidmi v produktivním věku a mezi staršími nad šedesát let. Celkem ovšem nemocnost na Mělnicku klesla téměř o dvě procenta. S nejvyšší nemocností se stále potýká Příbramsko a nejlépe jsou na tom na Nymbursku.

„V sedmém kalendářním týdnu byl ve Středočeském kraji zaznamenán mírný pokles celkové nemocnosti akutních respiračních infekcí, a to o tři procenta. Celková nemocnost činila 2 009 onemocnění na 100 tisíc obyvatel,“ uvedla Dana Šalamounová, mluvčí Krajské hygienické stanice. Od začátku chřipkové sezóny evidují hygienici v kraji čtyřiadvacet závažných případů v souvislosti s onemocněním chřipkou a tři úmrtí. 

„Těžko říci jak se situace bude vyvíjet dál. Epidemie může skončit za dva týdny nebo může trvat až do jara,“ řekla Eva Kavalírová z krajské hygienické stanice a dodala, že na šíření respiračních nemocí má zásadní vliv chování lidí. „Nemocní by neměli chodit mezi lidi,“ připomněla hygienička.