Zítra na stadionu v pražské čtvrti Braník mají slušnou možnost nelichotivou sérii utnout. Proti se postaví předposlední Kobra Praha, která ve středeční předehrávce 22. kola nechala všechny body na ledě posledního Slaného.

Výzvou k plnému bodovému zisku je pro sedmý tým tabulky i první vzájemný duel, který skončil v Mělníku smírně 4:4. „S Kobrou jsme odehráli snad nejhorší domácí utkání v letošní sezoně. Chtěli bychom se za něj rehabilitovat, vyhrát, a posílit tak naší účast v play off,“ shodují se před zápasem trenéři HC Junior Luboš Svoboda s Petrem Brdičkou.

Jejich tým bude muset zápas zvládnout bez jakýchkoliv posil na střídavý start. Prvoligový A tým i juniorka spřízněné Mladé Boleslavi totiž nastupují ke svým zápasům ve stejném termínu. Mimo Wagenhoffera by měla být sestava totožná s tou, která v neděli na domácím ledě trochu kostrbatě porazila Roudnici (3:1).

Do konce první poloviny dlouhodobé části zbývají Mělníku odehrát včetně sobotního utkání na Kobře ještě tři kola. Po středečním domácím vystoupení s týmem Klatov se hokejisté rozloučí se starým rokem v předvečer Štědrého dne zájezdem do Litoměřic. Utkání 22. kola s Rokycany, které se mělo hrát den před Silvestrem, si Junioři předehráli (2:3 PP), takže další zápas přijde na řadu až 5. ledna v Sokolově. „Mezi svátky se sejdeme na tréninku a určitě vymyslíme i nějaký sranda mač před Silvestrem. Do splnění 16 bodového cíle z druhé série zápasů se všemi soupeři nám jich chybí pět. Když jich ale posbíráme víc, určitě se tomu nebudeme bránit,“ nastínil nejbližší program i cíle kouč Svoboda.

 

19. kolo 2. ligy Západ:

Kobra Praha – Mělník
ZS HC Kobra; SO 15. prosince; 18.00