Jediný zástupce Mělnicka v soutěži Vesnice roku získal bílou stuhu za činnost mládeže. Porota obec ocenila za zapojení dětí a mládeže do života obce a koncepční podporu jejího zájmu o vesnickou pospolitost.

Z 1145 obcí ve středních Čechách, které se soutěže mohly zúčastnit, se přihlásilo třináct z nich. Z důvodu nízkého počtu účastníků byly v souladu s podmínkami soutěže uděleny pouze čtyři stuhy. Jednu z nich získal právě Cítov – bílou za činnost mládeže.

Možnost získání dotace

Podle starostky Marcely Kulhánkové Havelkové bude nyní obec moci zažádat o dotaci určenou právě držitelům těchto stuh. „Peníze bychom použili na úpravu prostranství před školou. Není tam zpevněný povrch a chybí značení parkoviště, je to tam nebezpečné," vysvětlila starostka, která si letošního ocenění váží ještě více než těch získaných v minulých ročnících soutěže.

„Mám z toho ohromnou radost. Ocenění toho, že místní spolky, které sdružují přes čtyři stovky občanů, dokážou do své činnosti zapojit děti a mládež… Je to taková třešinka na dortu," uvedla Marcela Kulhánková Havelková, podle které porota ocenila dvouhodinovou přehlídku, v jejímž průběhu měly jednu z hlavních rolí právě děti. „V úvodu zpívaly s místními sokolkami v kostele, na hřišti vytvořily porotě špalír, představily se jako malí fotbalisté, tenisté, cvičily prostná. Pravděpodobně právě toto rozhodlo o našem vítězství," uzavřela.