Podle mělnické policejní mluvčí Markéty Johnové policisté z oddělení pobytové kontroly, pátrání a eskort se při kontrole ve Všestudech zaměřili i na zedníka pracujícího na stavbě rodinného domu ve vesnici. Záhy odhalili, že jeho cestovní pas je falešný.

„Předložil hlídce rumunský cestovní doklad, který vykazoval známky padělání. Na místo byli okamžitě přivoláni policisté z oddělení dokladů a specializovaných činností z Vinoře s technikou pro důkladné zkoumání. Ti potvrdili, že se skutečně jedná o padělek," uvedla policistka.

Třiatřicetiletý cizinec, který neměl ani pracovní povolení, putoval do zařízení pro zajištěné cizince v Drahonicích. „Čeká ho správní řízení ve věci vyhoštění z území států Evropské unie," potvrdila Markéta Johnová, podle které je muž podezřelý ze spáchání přečinu padělání a pozměňování veřejné listiny. Policisté musí rovněž zjistit jeho skutečnou identitu.

Další tři cizince, kteří v Česku pracovali nelegálně, přistihla hlídka cizinecké policie ve čtyři kilometry vzdálených Veltrusech. Kontrola je překvapila ve chvíli, kdy se podíleli na opravě chodníku před místním rodinným domem. Trojice mužů měla shodně cestovní pasy s platnými vízy, scházela jim ale pracovní povolení.

Čeká je rovněž řízení ve věci správního vyhoštění, neboť jsou podezřelí z nelegálního zaměstnání.