Možná je mate semafor, který je zbytečně v provozu. Z okna redakce sledujeme, jak auto za autem čeká na zelenou, aby pak projelo zakázanou zónou. Jenám jasné, že ve městě musejí scházet značky, které by řidiče varovaly, že je část Bezručovy ulice zavřená. Ale jen do chvíle, kdy skočíme do auta a jedeme si hrát na cizince, kteří chtějí projet neznámým městem.

Je všední den před polednem, přesto je silný provoz. Do Mělníka míříme od Prahy, cílem je podle našeho scénáře policejní ředitelství v Bezručově ulici. Jedeme Pražskou - a hele, před odbočkou dolů do Nemocniční na nás řve pořádná cedule, že se Bezručově máme vyhnout. Po pár metrech další dvě značky, že je Nemocniční slepá. My také, stejně jako další řidiči na to kašleme a jedeme dál až ke křižovatce. Tam se ale poslušně zastavíme, otočíme a rychle zpátky. K našemu cíli musíme Pražskou a dál přes centrum, které je plné školáků, vracejících se domů, a samozřejmě aut. Zahneme do Fibichovy, kde nám u pekařství hlásí další cedule, že na Bezručovu máme zapomenout. Mineme Jarošovu, kterou míří do centra spousta vozů, a čeká nás vážně hodně ostrá zatáčka dolů do Vodárenské.

Tam je v době zavření Bezručovy ulice asi nejošklivější úsek. Auta, která si musejí pořádně najet, tam totiž vadí vozům supícím do vršku z Vodárenské k centru. A naopak. Uf, máme to za sebou a svištíme dolů ke kruhovému objezdu, tam vyjedeme do části Bezručovy, která už je volná - a jsme v cíli!
Náš scénář ale počítá ještě s jízdou od nového mostu do centra. Poctivě najedeme na kruhový objezd - to byl ale nápad! Auta, kamiony, kola… Poledne je tam tentokrát stejné jako všechna zběsilá rána. V roli cizinců netušíme, že centra můžeme dosáhnout odbočením do Legionářů, a tak míříme zpátky do Bezručovy. U silnice žádná cedule, která by nás varovala, že ji celou neprojedeme ani náhodou. Je nám to ukradené, ale jiní řidiči by asi rádi věděli, že objížďka zavřené části města vede ulicemi Na Malém Spořilově, Řipskou a Nádražní.

K centru míříme zpátky Vodárenskou a Novou až k Legionářů, kterou už lze dojet až na hlavní mělnické náměstí. Ještě před pár dny byla zavřená, protože se tam opravují sítě´plynu. Zpátky ale stejná cesta nevede. Musíme druhou stranou přes Palackého náměstí.

Ulice Legionářů zůstane jednosměrná asi už jen týden. Práce v Bezručově ulici mají pokračovat až do léta.