Podle mělnického policejního mluvčího Václava Tichého dvojice v červenci, mezi pátým a jednadvacátým dnem měsíce, pronikla pětkrát do areálů zahradnických firem v Obříství a Spomyšli. „Odnesli si odtud volně ložené rostliny a okrasné dřeviny," uvedl Václav Tichý. Lup pak společně prodali a získané peníze si pokaždé rozdělili rovným dílem.

V Obříství se zlodějům líbilo asi více, protože se tam vrátili čtyřikrát. Při poslední návštěvě tam sebrali květiny a stromy za skoro sto dvacet tisíc korun. Celkové škody, které při svých letních nájezdech oběma zahradnickým společnostem způsobili, dosáhly sto osmdesáti tisíc korun.

Do krádeží se společně pustili sedmatřicetiletý cizinec a šestadvacetiletý recidivista z Mělnicka. Podle policejního mluvčího byl mladší muž za jiné krádeže naposledy pravomocně odsouzen v listopadu minulého roku k ročnímu pobytu ve vězení, ovšem s podmínečným odkladem na dobu dvou let.

Už po sedmi měsících je jasné, že se pobytu za mřížemi nevyhne.

Policejní vyšetřovatel teď oběma mužům sdělil, že jsou podezřelí ze spáchání trestného činu krádeže ve spolupachatelství. Podle zákona je za to soud může poslat až na pět let do vězení.