Clariss z Blatenských luk je čistokrevná fena s průkazem původu. Do útulku přišla přímo od majitelky, protože se nesnáší s některými psy. Přestože už se její příběh opakoval na sociální síti, v novinách i rozhlase, stále o ni nikdo nestojí.

Podle Dany Bočkové, dobrovolnice, která podporuje kralupský útulek, si všichni lámali hlavy, jak pro chytrou, poslušnou a mazlivou fenku najít chovatele. „Každému, kdo ji zahlédne, se líbí, většina našich příznivců ale už psy má, a tak hledají spíš dalšího kamaráda do smečky. Hodně lidí také stojí spíš o malé psy do bytů," poznamenala Dana Bočková.

Když k nalezení domova pro Clariss nepomohly ani snímky od profesionálního fotografa, chtěli v útulku natočit video. „Internet je plný nabídek opuštěných psů a videa už se běžně dělají, proto nás nadchl nápad natočit krátký film s dějem, něco víc než záběry, kde psa někdo hladí a krmí nebo ho pošle od sebe ke kameramanovi," vysvětlila Dana Bočková.

Připravený scénář, kde se měl na začátku příběhu mihnout úchyl, se musel změnit. O zápornou roli totiž nikdo nestál. „Pomohla nám profesionální herečka Jaroslava Stránská v roli bosorky. Všichni se zhostili svých úloh nadšeně, filmovali ve vodě i v jedoucím autě, pobíhali po lese a ještě dnes si škrábou štípance od komárů," řekla o dvou dnech natáčení Dana Bočková.

Ve filmovém klipu nazvaném Čas na zázrak se v roli matky s dítětem představili šéfová kralupského útulku Monika Kolková se synem. „Šlo jim to skvěle, ale nejlepší byla přesto Claariss, která pracovala jako profík," doplnila Dana Bočková.

Stříhání natočených záběrů dospělo k asi čtyřminutovému filmu. Muziku k němu napsal Norbi Kovács, který je například autorem hudby k českému filmu U mě dobrý. Přesvědčila ho manželka, která výzvu ke složení hudby k filmu o Clariss zahlédla na sociální síti. Prý když si fenku nechce vzít domů, musí pro ni napsat alespoň muziku.

Ve filmu, který mohou zájemci zhlédnout na you tube, zachrání Clariss ztracené dítě. Před závěrečnými titulky čeká na diváky i otázka: Co ještě bude muset Clariss udělat, aby našla nový domov? „O nic jiného Clariss nestojí, než být se svým člověkem, kterému bude oddanou společnicí," připomněla dobrovolnice kralupského útulku.

Film najdou zájemci na: https://www.youtube.com/watch?v=TgGnrSFPCCQ&feature=youtu.be