Dítě si musí přilbu vyzkoušet. Ta musí pevně přilehnout k hlavě, ale ne těsně. Při pohybu se nesmí posunovat do čela nebo týlu hlavy. Řemen s uzávěrem se nesmí zařezávat do krku, ani tlačit. Přesto však musí pod bradou pevně sedět. Závěr řemenu se má otevírat pouze pomocí jedné ruky.

Přilba nesmí zakrývat uši. Dobře slyšet je při jízdě na kole životně důležité! Odvětrávací otvory (drážky) mají být dostatečně široké, aby zaručovaly dobrou cirkulaci vzduchu.

Součástí cyklistické přilby by vždy měl být návod nejenom k jejímu používání, ale i k údržbě. Návod by měl být v českém jazyce. Ujistěte se, že se přilba dítěti líbí. Je mnohem snazší přimět dítě, aby nosilo přilbu, když ji samo pomáhalo vybírat a má ji rádo.

Přilba není navždy, používáním stárne a stává se křehčí. Odborníci doporučují její výměnu při častém nošení po tří až pěti letech. Na trhu je mnoho druhů a značek cyklistických přileb. Výrobci vytvářejí stále lepší typy za použití moderních materiálů a designu. V obchodech najdete cyklistické přilby, které vypadají skvěle, sedí lehce a chrání lépe!

Cyklistické přilby přicházejí do obchodu ve všech druzích moderních barev s pěknými obaly a potiskem. Některé jsou s nálepkami, na které můžete napsat své jméno. A jsou zde styly, které vyhoví každému. Pro čištění použijte jemné mýdlo a teplou vodu. Nepoužívejte přípravky, které mohou přilbu poškodit.

Používejte přilbu s vysokou mírou péče. Třebaže je vyrobena pro nárazy, sami ji nevystavujte špatnému zacházení. Poučte své děti, aby s přilbou zacházely jemně. Házení či dokonce kopání jí rozhodně nesvědčí. Nošení cyklistické přilby může být zprvu nezvyk. I velmi lehké modely mohou působit nepohodlně dokud si na ně uživatel nezvykne. Začněte s nošením přilby od nejútlejšího věku, zvyk pak přirozeně roste s dítětem. Na svém kole ročně havarují tisíce dětí. Skončí-li jejich pády jen s odřenými lokty nebo koleny, mají štěstí.

Cyklistická přilba je dobrá prevence před nepříjemnou zkušeností z nehody na jízdním kole a chrání život i budoucnost svého nositele.