Stará lávka v ulici Jiřího z Poděbrad je momentálně přesunuta o kus dál, aby mohla být na její místo uložena lávka nová. V tomto místě se pojí hlavní tah – autobusové a vlakové nádraží. Stará lávka se však likvidovat nebude, ale půjde do depozitu.

„Bude se používat v případech, kdy se budou opravovat mosty v Mělníku, aby mohly být zcela uzavřeny. Lávka tak zajistí přechod na druhou stranu potoka,“ vysvětluje vedoucí kanceláře vedení úřadu Barbora Walterová Benešová.

Projekt „Vedení cyklodopravy ve městě Mělník – I. etapa“ je spolufinancován z Integrovaného regionálního operačního programu. Předpokládané náklady činí 15,3 milionu korun. Přes 13 milionů korun pak půjde z dotací.

„Chceme protáhnout cyklostezku až na Hadík a následně pod cukrovarskou zdí na staré lázně. Tam se potom trasa vyvede nahoru do parku u domu dětí a mládeže. Záměrem projektu je propojení školy, nemocnice, autobusového terminálu a vlakového nádraží. Tato dotace byla formulována tak, že má tyto body propojovat,“ poznamenal první mělnický místostarosta Milan Schweigstill. Dodává také, že předpokládaný termín dokončení cyklostezky je v polovině letošního roku.