Jak zachytili výtvarníci DeníkuStředočeský kraj? Podívejte se na Czechtropu zde

Názory osobností z regionu na czechtropu:

Petr Chalupník, velitel hasičské stanice Mělník: "Noclehárnou Prahy jsme. Celkově docela zajímavé zhodnocení."

Josef Šulc, starostaZálezlic: "Myslím si, že vzhledem k tomu, že jsme " národ Švejků" je vyobrazení ještě velmi mírné."

Jan Martínek, tiskový mluvčí Spolana Nerarovice:"Protože jsem Severočech a na Mostecku bydlím, znám vývoj tohoto kraje a nemohu tedy souhlasit stejně jako hejtmanka kraje se symbolem plynové masky. Středočeskáý kraj s postelí si myslím není také příliš nápaditý. Symbolem severu Čech bych viděl spíše hroudu uhlí nebo chemickou baňku. Jinak je to celkově nápad dobrý a dovede připoutat pozornost. Když pak vše bude doprovázeno údaji či publikacemi o České republice, z nichž by mohl cizinec čerpat detaily o naší zemi, proč ne i Czechtropa."

Gabriela Boková, studentka, spolupracovnice Mělnického deníku:"No, tak co se týče Czechtropy, tak určitě není tak vydařená jako Entropa. Pokud bych si nepřečetla komentář, některé věci bych ani nepochopila. Myslím, že tvůrci u některých krajů nevystihli pravou podstatu,a to především proto, že se zaměřili pouze na jedno město a ne na kraj jako celek. Co se týče Středočeského kraje, noclehárnu na kraji Prahy jsem opravdu nečekala, i když spousta lidí dojíždí do Prahy pracovat, takže s jistýmn nadhledem se to dá pochopit. Samozřejmě se tu nabízí i alternativa v podobě Škodovky, ale na jednu Czechtropu by to bylo asi už moc aut."

Magda Studecká,spolupracovnice Mělnického deníku: "Můj názor na Czechtropu je zhruba stejný, jako na Entropu. Je to vtipný, byť zjednodušený pohled na určité území. Pokud jde o mne, téměř se všemi pohledy bych se ztotožnila. Že pohled zevnitř není vždy objektivní je zřejmé z několika vyjádření dotčených hejtmanů. Příkladem může být názor hejtmana kraje Vysočina. Tuto oblast si určitě nepředstavím jako místo, kde pobíhají ježci s jeřabinami na bodlinách. Zato se mi vybaví v zimním období časté hlášení o kalamitní situaci na vozovkách tohoto kraje.Pokud se jedná o náš - Středočeský kraj, i tento obraz je dlouhodobě známý. Myslím si, že se na tom nic nezměnilo ani v současné době. Absence symbolu automobilu bude možná chybět obyvateli Mladoboleslavského okresu, případně Kolínského, já se spíše ztotožním s vyobrazeným symbolem."

Jiří Šlechta, hasič: "Czechtropa mi připadá jako velice zajímavý názor s určitou nadsázkou. Jde jen o to, jak to kdo pochopí."

Michaela Šulcová,personalistka a asistentka řeidteleCentra seniorů Mělník:"Mně se czechtropa líbí, obzvlášť Praha (úcta ke Kaplickému), takže vše vidím pozitivně!"

Petra Fryčová, vyšší soudní úřednice , v současné době na mateřské: "Náhodou se mi to docela líbí a musím uznat, že se jim Středočeský kraj dost povedl, je to trefné."

Alena Herinková,ředitelka Českého červeného kříže Mělník:"Se zájmem jsem si prohlédla ztvárnění jednotlivých krajů naší republiky. Sledovala jsem hodně diskuzi k problému Entropy a myslím si, že umělci mají právo na svůj pohled na věc. Jinak by nebyla svoboda v umění. Kaplického knihovna např. zahýbala celým národem. A když už se zádlo, že věc usnula, opět se o ní bouřlivě diskutuje. Je smutné, že tuto diskuzi vyvolala až autorova nečekaná smrt. Ale tím chci říci, že co se nelíbí mě a právě teď, může se líbit někomu jinému v jiném čase. Je to dobře, že nemáme šablony na to co je krásné a co je módní.
Je dobře, že si mohou umělci tvořit co chtějí a dokonce svá díla mohou zveřejňovat. Chzechtropa mě pobavila a některé symboly mě donutily k zamyšlení a třeba o to autorovi šlo."