Další, v pořadí už čtvrtý radar bude kontrolovat rychlost řidičů v Mělníku. Zatím poslední plánovaný měřič nechá mělnická radnice nainstalovat v obci Skuhrov, která spadá pod Velký Borek a sousedí s městem. Podle posledních informací by zařízení mělo být nainstalované v listopadu.

„Radar bude mít na starosti mělnická městská policie na základě veřejnoprávní smlouvy mezi obcí Velký Borek a městem Mělník,“ uvedla zastupitelka Velkého Borku Helena Vavřinová. Po radaru ve Skuhrově volají lidé bydlící u silnice. Dlouhá silnice od Mladé Boleslavi láká řidiče k rychlé jízdě i po minutí dopravního značení vymezujícího prostor obce. Před časem tam požádal starosta Velkého Borku Josef Procházka město Mělník o pomoc. Už po prvních jednáních se vedení města včetně zastupitelstva shodlo na podpoře sousední obce, a instalaci radaru schválilo.

V Mělníku zatím fungují tři pevné radary. První byl instalován v ulici Na Malém Spořilově a setkal se s velkou kritikou veřejnosti i odborníků, protože byl instalován v místě, kde nepřispívá k bezpečnosti silničního provozu. Stejně tak se stal prvním radarem v republice rámci projektu Bezpeční města, který byl instalován kvůli hluku a otřesům a ne na rizikovém místě.

Další radar měří a zaznamenává šoféry v ulici Kokořínská v mělnické městské části Chloumek u mateřské školy, poslední pak před dvěma týdny na Pražské ulici pod střední průmyslovou školou stavební směrem z centra města.