V Bezručově ulici v Mělníku možná brzy vyroste nový obchodní dům řetězce Tesco. Firma už koupila pozemky soukromých vlastníků a v současné době jedná s městem o prodeji části pozemku tak, aby mohla být rozšířena doprava k novému objektu.„Jejich původní záměr byl zpřístupnit objekt z Bezručovy ulice. To ale nechceme dopustit. Pokud bychom připustili vjezd a výjezd z této ulice, doprava by se tam výrazně zkomplikovala,“ řekl mělnický starosta Miroslav Neumann.

Nový objekt by měl vzniknout nedaleko silnice v místech mezi autobusovou zastávkou a budovou České pojišťovny. „Chceme, aby se nové objekty napojily na stávající komunikaci, která vede z Vodárenské ulice,“ upřesnil snahu města Neumann. V budoucnu by tak mělo dojít k výraznému rozšíření silnice vedoucí za budovou pekárny u kruhového objezdu.

Stavební akce u sídliště Pivovar naprosto mění stávající vzhled města. Souběžně s Tescem tam vyrostl kruhový objezd a v současné době už probíhají přípravy na výstavbu Family centra na místě bývalého sběrného dvora a vedlejší chátrající budovy.

Mělník centrem obchoďáků?
Výstavba supermarketů se v mnoha městech rozrostla nebývale rychlým tempem. Mělník je ale jedním z mála měst své velikosti, které má osm velkých nákupních středisek. „Konkurence sice trápí živnostníky, ale Mělník se tak stal jedním z nejlacinějších měst v okolí,“ poznamenal mělnický starosta Miroslav Neumann. Obchody si mezi sebou konkurují především cenami zboží, které se tak dostávají na velice příznivá čísla.