Vybrat konkrétní dárek a udělat tak radost dětským očím. To je plán mělnického Mekucu, který se zapojil do sbírky Krabice od Bot. Ta startuje v pondělí 20. listopadu a poběží až do 5. prosince. Ačkoliv sbírka ještě nezačala, už teď je v rezervačním systému téměř vše osazeno a zbývá posledních pár dárků.

Podle organizátorky akce Marie Krutišové je až neskutečné, s jakým zájmem si lidé dárky rozdělili. „Jsem upřímně mile překvapená. Nepředpokládala jsem, že se dárky rozdělí mezi zájemce tak rychle,“ uvedla organizátorka s tím, že kdy jindy, než na Vánoce pomoci dětem a jejich rodičům, kteří se ocitli v náročné životní situaci.

Pro mělnické kulturní centrum je charitativní sbírka premiérou. „Řekli jsme si, že by bylo hezké udělat někomu radost,“ zmínila důvod uspořádání akce Krutišová. Už podle názvu je patrné, jak velký dárek bude. „Všechny dárky mají svého příjemce. Zájemce vloží konkrétní věc do krabice od bot, a pak jen odnese na sběrné místo,“ připomněla s tím, že je skutečně potřeba dodržovat rezervační systém a koupit dárek přesně podle přání dítěte.

Jedna z možností, jak dárek stylově přinést, je při akci Vánoční putování s anděly a rozsvícení stromku u Masarykova kulturního domu, které se uskuteční v neděli 3. prosince. „Dárek mohou lidé symbolicky položit pod osvícený stromek,“ dodala organizátorka.

Otevírací doby jednotlivých poboček (sběrných míst):
Masarykův kulturní dům: pondělí – pátek od 13 do 18 hod
Turistické informační centrum: pondělí – neděle od 9 do 17 hod
Městská knihovna Mělník: pondělí – čtvrtek 10 – 17 hod, sobota 9 – 12 hod
MEKUC spolupracuje také s preventisty Městské policie Mělník, a proto můžete dárky odnést také na služebnu MP Mělník, která je otevřena 24/7.