Místní Dům dětí a mládeže pro ně totiž přichystal hned dvě akce, na kterých mohli školáci i předškoláci přivítat nový rok 2015.

Co většina dětí zbožňuje? Přece stanování! Nebo alespoň možnost přespat mimo domov na čemkoliv jiném než na měkké posteli. Tímto přáním se řídily vychovatelky z domu dětí, které pro školáky ve věku od šesti do třinácti let zorganizovaly v noci z 29. na 30. prosince Silvestr naoko.

„Připravily jsme soutěže, hry a diskotéku," popsala Ivana Hornová, která v domě dětí nocovala coby dozor spolu s kolegyní Alenou Hlaváčkovou.

Třicítka účastníků si na úvod setkání sama připravila pohoštění v podobě jednohubek a obložených mís, na kterých si následně všichni společně pochutnali. V průběhu večera pak došlo i na prskavky a malý ohňostroj a samozřejmě nechyběl ani přípitek dětským šampaňským. „Děti usnuly ve svých spacácích kolem půlnoci," popsala Ivana Hornová.

Karneval pro malé bruslaře

Pro sportovně založené děti a děti předškolního věku pak dámy z Domu dětí a mládeže v Mělníku přichystaly druhý ročník Silvestrovského karnevalu na ledě. V poslední prosincový den se tak na mělnickém zimním stadionu sešly zhruba tři desítky malých bruslařů, kteří chtěli oslavit konec starého a začátek nového roku aktivním pohybem.

Pod vedením Heleny Jiráčkové coby indiánky tam na ně čekalo několik soutěží o drobné sladkosti i soutěž o nejlepší masku. Odborná porota to přitom vůbec neměla snadné, po ledě se proháněli Spidermani, Santa Clausové, upír, kouzelník, panenka Barbie, beruška, hvězdička nebo třeba vodník. A právě ten si nakonec domů odnesl cenu za první místo.

Zábavným silvestrovským dopolednem děti provázeli Mach a Šebestová, kteří s sebou přinesli i pověstné kouzelné sluchátko. Na závěr karnevalu pak přítomným předvedli i malé kouzlo – ačkoliv bylo poledne a tedy celých dvanáct hodin před očekávanou půlnocí, Mach s Šebestovou sluchátko poprosili, jestli by nemohlo posunout čas dopředu. To se nakonec podařilo, a tak mohly děti oslavit vstup do nového roku 2015 s předstihem.

„Přeji všem do nového roku jen to nejlepší," popřála Helena Jiráčková přítomným, než se všichni rozprchli do tepla svých domovů