„Den bezpečí bude součástí třídenních oslav města, které se konají od pátku 8. do neděle 10. září," připomněla s tím, že Neratovice letos slaví 790 let od první zmínky o obci a 60 let od povýšení na město.

Páteční program na parkovišti na náměstí Republiky bude určen školákům i dospělým. Zatímco děti se do centra vydají dopoledne, odpoledne se budou policisté, záchranáři a hasiči věnovat ostatním návštěvníkům. „Chceme akci protáhnout až do podvečera, aby mohli přijít i ti, kteří jsou dopoledne v práci," vysvětlila Mirka Dobsová.

Čtěte také: Pacient je stíhán pro pokus o vraždu policisty

Na Den bezpečí v sobotu naváže akce Sportem pro život, kterou Mirka Dobsová pořádá už poněkolikáté, pokaždé v trochu jiné podobě. „Vrátíme se k nápadu, který už jsme jednou uskutečnili a uděláme z toho veletrh sportu. Příchozím se tam představí kluby a oddíly z Neratovic, jejich členové zájemcům ukážou, jak vypadají tréninky a co všechno se u nich mohou děti naučit," popsala neratovická patriotka.

Také letos bude akce Sportem pro život spojená s charitou. Výtěžek z prodeje lístků do tomboly, v níž se bude soutěžit o ceny, poputuje na konto fakultní nemocnice v pražském Motole, na výzkum a vývoj poruch krve.

Nedělní program městských oslav pak završí tradiční hudební festival Salon, na jehož organizaci se Mirka Dobsová také podílí.

Celou třídenní akci pak ve dvaadvacet hodin zakončí tradiční nedělní ohňostroj.

Čtěte také: O městské byty je velký zájem, šance je ale malá