Na otázku, co je cílem akce, sdělila ředitelka ošetřovatelské péče Linda Zítová: „Jde nám o přiblížení se maminkám, seznámení s aktuálními trendy v porodnictví, protože ty se neustále mění a za pár let budou zase jiné. Na akci se snažíme maminky seznámit s těmito novými trendy, a nejen v porodnictví, ale samozřejmě i v péči o novorozence.“

Celá akce se nesla v bio stylu, který je dnes velmi aktuální nejen mezi maminkami. Po celý den bylo možné vyslechnout odborné přednášky na téma těhotenství, porod a mateřství. Informace na daná témata přednášeli sami zaměstnanci nemocnice, porodní asistentky, lékaři a prezentovali vše, co je možné v mělnické nemocnici najít a co maminky skutečně čeká.

Účast v loňském roce byla víc než osm desítek maminek. Letošní rok pravděpodobně předčil ten loňský, jak už bylo patrné z dopolední hojné účasti. Mezi účastníky přednášek bylo možné zahlédnout i muže, kteří se zájmem sledovali přednášená téma. V některých případech byly k vidění celé rodiny a pro děti byl připraven dětský koutek s kreativním tvořením.

Stánky nabízely především produkty šetrné k přírodě, potraviny podporující zdravý životní styl jako například sushi z ovoce či naložený zázvor. V nabídce nechyběla ani kosmetika šetrná k dětské pokožce či prezentace vzorků dětských plen.

Marta Dušková