Adrenalinová fireshow, slaňování z visuté plošiny, ukázky zásahu policejních psů nebo oživování raněného. To je jen malá ochutnávka toho, co vás čeká dnes odpoledne na náměstí Míru při akci Den s Deníkem!

Každý, kdo přijde, bude moci soutěžit o zbrusu nový automobil Hyundai Santa Fe, dát si pivo a limonádu, nebo nechat vyřádit své děti při zábavných hrách.

Speciálně na úterní odpoledne jsme pro vás připravili diskuzi se zástupci města, věnovanou dopravním problémům v Mělníku. Stejně tak budete mít jedinečnou příležitost vidět v akci mělnické hasiče při slaňování poté, co se vznesou nad hlavy diváků až ke střechám vysokých budov.

Na náměstí zavítají i policisté se svými čtyřnohými miláčky a předvedou přímo na „kočičích hlavách“ zákrok proti nebezpečnému pachateli.

Atraktivní podívanou budou i ukázky bojových sportů v podání mistra světa v taekwondu, mělnického strážníka Petra Limprechta, a jeho svěřenců.

Na náměstí se dokonce budete moci něčemu přiučit, pokud se zastavíte u dívek ze Soukromé střední zdravotnické školy Mělník. Ty vás nechají vyzkoušet první pomoc včetně resuscitace na figuríně. Předvedou ale i ošetření dobrovolníka v roli zraněného.

Na náměstí se představí i budoucí zahradnice liběchovského učiliště, které tam stejně jako loni nabídnou čtenářům kouzelné jarní vazby.
O fantastickou podívanou se postarají bratři Liederhausové ze Želíz, kteří ohromí publikum svou synchronizovanou fireshow, při které žonglují s hořícími pochodněmi a plivou oheň z úst několik metrů do vzduchu.

K dobré náladě na Dni s Deníkem přispěje i mělnická umělecká škola. Vedle vokálně instrumentálního souboru La Campanella se tam představí i dětský pěvecký sbor Červánek, vedený sbormistrem Karlem Horňákem. Základem jeho repertoáru jsou lidové písně, děti ale rády zpívají i klasiku nebo populární hity.

Čtenáři, kteří si zatím pro Mělnický deník běhají každé ráno do trafiky, budou mít na náměstí šanci získat výhodné předplatné s hezkými dárky. Lákavou nabídkou pro nerozhodné je bezplatné doručování Deníku po dobu dvou týdnů přímo do jejich poštovní schránky.

Mělník, náměstí Míru od 15.00 do 18.00 hodin