Pondělní dopoledne strávila část mělnických školáků v místním útulku pro zvířata v nouzi, kde pro ně členové Mělnického sdružení ochránců zvířat a jejich přátelé připravili zajímavý program v rámci Dne Země.

Nejdříve si děti prošly samotný útulek, seznámily se s jeho čtyřnohými obyvateli a poslechly si, co by měly udělat, pokud někde narazí na zatoulaného psa. „Volejte 158 nebo 156, tedy státní nebo městskou policii," nabádala je Jaroslava Tichá, vedoucí útulku. „Raději se k psovi nepřibližujte, může být vystrašený a mohl by vás pokousat," varovala malé posluchače.

Následně se školáci z Mlazic a Pšovky rozdělili do dvou skupin. Jedné se věnovali členové občanského sdružení Psi pro život, kteří trénují asistenční a služební psy, druhá si poslechla krátkou přednášku Věry Gilové i s praktickou ukázkou výcviku dravců.

Na závěr si zájemci mohli zakoupit drobnosti, které jim budou připomínat návštěvu útulku, například placky s fotkami kočiček nebo háčkované obrázky psů.

ANKETA: Máte doma nějaké zvířátko?

Tomáš, 
2. třída, 
ZŠ Mlazice
Máme doma kocoury Uhlíka a Kubu a šestnáctiletou fenku Matyldu. Krmím je, kočkám čistím záchod a s pejskem chodím na procházky. Ještě bych chtěl mít býčka.

Anetka, 
1. třída, 
ZŠ Mlazice
Mám kočičku Treperendu a kobylku Bellu. Kočce dávám jídlo a čistím jí záchod, koně hřebelcuji a češu mu hřívu. Chtěla bych mít i pejska, nějakého chlupatého.

Honza, 
1. třída, 
ZŠ Mlazice
Doma žádné zvířátko nemám, chodí k nám ale kočičky od sousedů, mají jich hodně a jsou docela mazlivé. Kočky mám rád, chtěl bych nějakou mít doma. Nebo psa.

Terezka, 
2. třída, 
ZŠ Mlazice
Mám džungarského křečka Bublinku. Vyměňuji mu vodu, dávám mu jídlo a hraji si s ním. Docela bych chtěla mít nějakého králíka, doma je máme, ale žádný není můj.

Kája, 
2. třída, 
ZŠ Mlazice
Máme doma dva kocoury a dvě fenky. Hodně se o ně starám, po kocourech pořád uklízím chlupy. Kočky mám raději, jsou hodně mazlivé. Chtěla bych ještě morče nebo třeba želvu.

Kája, 
1. třída, 
ZŠ Mlazice
Mám křečka a kočku Nelču. Krmím je, dávám jim vodu, křečkovi čistím piliny. Starat se o ně mě baví, ale žádné další zvířátko už bych nechtěla, tahle dvě mi stačí.