VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Deset dnů do 1. září: kdo bude učit školáky v Pražské ulici?

Mělník/ Podle výsledné zprávy České školní inspekce jsou v mělnické škole J. Matiegky závažné nedostatky

22.8.2008 5
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Miroslav Kucej

„Kdo bude učit naše děti?“ ptali se zoufalí rodiče na konci školního roku vedení mělnické školy v Pražské ulici, když zaslechli zprávy o hromadném odchodu nespokojených učitelů. Otázka je o to více aktuální, když se nelítostně blíží první školní den.

Bude stát tedy prvního září za katedrou dostatek učitelů? Podle vyjádření ředitele školy Miroslava Jiřičky děti žádný problém nepocítí: „Úvazky máme obsazené a výuka nebude v žádném případě ohrožena.“

Největší obavy z neutěšené situace ve škole, která vyvrcholila na konci školního roku odchodem celkem devatenácti kantorů, mají rodiče. Přestože je ředitel už před prázdninami ubezpečil, že má za tyto učitele náhrady, mnozí tomu nevěřili. „Na schůzkách nám vedení nechtělo prozradit jména nových učitelů. Pro děti bylo nepříjemné, když ani po rozdání vysvědčení nevěděly, kdo je bude další rok učit,“ řekla Martina Sklenářová, maminka tamní školačky.

Podle výsledků šetření České školní inspekce, která na konci školního roku problémy školy prověřovala, ještě v tu dobu ale smlouvy s novými pedagogy podepsány nebyly. Vedení tehdy počítalo s devíti kantory, z nichž pouze dva měli příslušnou odbornou kvalifikaci.

Kontrolou některých oblastí, které jsou důležité pro fungující chod školy, zjistila školní inspekce závažné nedostatky. Vyhotovená inspekční zpráva poukazuje na pochybení hned v několika oblastech: za rizikové považuje například častou nepřítomnost vedení školy ve dnech vyučování, neblahý vliv na výuku kvůli opakovaným změnám v personálním obsazení nebo pochybení při plnění učebních plánů.

Jaké budou mít tyto výsledky dopad na personální obsazení vedení školy, je dosud nejasné. Podle mělnického starosty Miroslava Neumanna se budou radní záležitostí zabývat na začátku příštího týdne. „O tom, zda stávající ředitel školy Miroslav Jiřička zůstane i nadále ve své funkci, nebo bude z místa odvolán, budeme poprvé jednat v pondělí,“ uvedl starosta.

Jak jsme již čtenáře Deníku před časem informovali, většina nespokojených učitelů opustila své místo kvůli dlouhodobým vleklým sporům se svými nadřízenými.

Podle jejich slov byl ředitel školy spolu se zástupkyní Radislavou Jiřičkovou, která je současně také jeho manželkou, na půdě školy jen velmi málo k zastižení. Své soukromé aktivity stavěli nad zájmy školy a nebrali ohled na potřeby učitelů ani samotných dětí.

Další informace přineseme v sobotním vydání Deníku.

Autor: Gabriela Benešová

22.8.2008 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Stavebním záměrům v blízkosti obcí vystavila místní referenda stopku

David Rath
22

Kauza spojovaná s Rathem se vrací ke krajskému soudu

Ve Lhotce volilo skoro tři čtvrtě lidí

Mělnicko – Nejvyšší volební účast měly při letošních parlamentních volbách na Mělnicku opět menší vesnice.

Výsledkový servis: Záryby obraly favorita

Mělnicko - Jak hrál o víkendu váš oblíbený tým?

AKTUALIZOVÁNO

KRÁTCE: Vysoká účast byla překvapením

Mělnicko - Přečtěte si krátké zprávy z volebního dění v regionu!

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení